Сьогодні, безперечно, новиною дня став замах на авто радника президента України Володимира Зеленського Сергія Шефіра. Володимир Зеленський вже відреагував, заявивши, що замах був «привітом» саме йому.

«Передавати мені привіт пострілами з лісу в авто мого друга – це слабкість. А ось відповідь – буде сильною. На міцність нашої команди це не впливає, на той курс який я обрав до змін, до детинізації нашої економіки, до боротьби з криміналітетом, великими, впливовими фінансовими групами – це ніяк не впливає», – Володимир Зеленський наголосив, що повертається до Києва відразу ж після виступу на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Політолог Володимир Фесенко також вважає, що це могло бути попередження Зеленському через деолігархізацію. Про це він написав на свій сторінці у Фейсбуці.

«Швидше за все, головна мета замаху на Сергія Шефіра – це попередження Президенту Зеленському, і спроба залякати і самого Президента і його найближче оточення, в тому числі і в контексті політики деолігархізації. Тому цілком можливо, що Шефір лише символічний об’єкт замаху, головне попередження направляється самому Президенту Зеленському», – пише політолог.

У коментарі користувачу він додав, що:

«Це методи людей з кримінального середовища, або тих, хто пов’язаний зі спецслужбами. Апаратні розбирання і бізнес-конфлікти, особливо в оточенні перших осіб у нас завжди вирішувалися апаратними методами або винесенням конфлікту на публіку та публічною дискредитацією опонента», – наголосив Фесенко.

У Зеленського теж заявили, що напад на Шефіра можна кваліфікувати як спробу демонстративного вбивства ключового члена команди президента. Радник очільника ОП Михайло Подоляк пов’язав інцидент із боротьбою проти олігархів.

«Ми, безумовно, пов’язуємо цей напад з агресивною і навіть войовничою кампанією протидії активній політиці глави держави», – підкреслив він.

«Політиці, спрямованої на істотне зниження традиційного впливу тіньових олігархів на суспільні процеси, а також на знищення політико-фінансових угруповань, які працюють на наших зовнішніх опонентів», – додав Подоляк.

Окрім того, Арахамія назвав трьох можливих замовників замаху.

«По-перше це може бути привіт від контрабандистів, кримінальних авторитетів. Ви знаєте, практично всі з них покинули Україну. Друга версія – це російський слід. І третя версія, це фінансово-промислові групи, які незадоволені активними діям влади на шляху деолірхізаціі», – зазначив Арахамія.

Версію про те, що великі фінансово-промислові групи стоять за замахом на Шефіра підтримує і Михайло Пололяк, який заявив, що в компетенції Сергія Шефіра якраз і була робота з великими фінансово-промисловими групами.

Арахамія вважає, що необхідно дочекатися перших результатів розслідування і вже потім робити якісь висновки.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова вже наголосила, що було кинуто виклик правоохоронній системі. За її словами, вже розпочато провадження з попередньою кваліфікацією за статтею про замах на вбивство двох й більше осіб.

«Сьогодні кинуто виклик правоохоронній системі – зранку на Київщині по дорозі між с. Лісники та с. Ходосівка обстріляли автомобіль першого помічника президента України», – зазначила Венедіктова.

За словами Венедіктової, наміри у зловмисників були серйозні – за попередніми даними, невстановлені особи з автоматичної зброї калібру 7,62 здійснили близько 10 пострілів.

У результаті цього водій отримав поранення, його госпіталізували.

За даним фактом розпочали кримінальне провадження з попередньою кваліфікацією замах на вбивство двох і більше осіб (ст. 115 ККУ).

Інші подробиці та коментарі Венедіктова обіцяла надати пізніше – після проведення першочергових слідчих дій та оцінки ситуації.

Вона закликала не «не спекулювати на цій темі та не займатися вигадками» і запевнила, що «правоохоронці роблять все можливе з метою встановлення осіб зловмисників та їх затримання».

Інші подробиці та коментарі вона пообіцяла надати згодом – після проведення першочергових слідчих дій та оцінки ситуації.