Відставник Арсен Аваков занадто хитрий і впливовий, щоб вбивати час на безглузді проєкти, пише журналіст Сергій Бережний.

Він заново не надуватиме “Народний Фронт”, що лопнув. Він не увіллється до “Євросолідарності”, і навіть не тому, що його туди не пустить Порошенко, а тому, що ніякого іншого політичного сенсу, крім надування Порошенка, який лопнув, у “Євросолідарності” не спостерігається.

Він не повернеться до “Батьківщини”, бо давно її переріс і добре знає класику, в якій сказано: “Блаженні ті, хто не повертається своїми слідами”. Крім того, те, що здулося, мало чим відрізняється від того, що лопнуло, хіба що розміром пробоїни.

Інший депутатський дитячий садок його тим більше не цікавить. Навіть менше, ніж ОПЗЖ.

Тому після відпустки Арсен Борисович впритул займеться “Слугою народу”. Не публічно. Не входячи до політради та інших медійно підсвічених органів. Уникаючи будь-яких асоціацій й ув’язок.

Без юридичного оформлення і рахунків, які легко можна простежити. На накопиченому заряді тіньового впливу, який є у нього, і якого немає у Зеленського.

Для початку він купить тих, кого можна купити, причому не у Раді, а в ОПУ. Потім позбудеться тих, кого купити свідомо не можна, причому саме у Раді.

І буде з рештою рішуче і вміло рухати Зеленського на другий термін, який насправді буде третім терміном самого Авакова.

Нічого особистого, просто тверезий розрахунок, пише журналіст.

В свою чергу, відставний глава МВС Арсен Аваков був не тільки найдосвідченішим міністром в уряді, а й наймогутнішим серед чиновників вищої ланки. Більш того: він був потужнішим і впливовішим ніж прем’єр-міністр. Однак у його правонаступника такої влади не буде

Про це розповів одному з українських видань радник голови Офісу президента Андрія Єрмака і радник з інформційних питань в Тристоронньої контактній групі в Мінську Олексій Арестович.

Арсен Аваков залишив після себе найвпливовіше міністерство України. По суті – якась держава в державі. У Дениса Монастирського такої влади не буде. І справа тут не в особистих якостях нового і старого міністрів, а в тому, що президент і його команда більше не допустять такої концентрації влади в руках однієї людини.

Концентрація влади над багатьма силовими структурами в руках одного чиновника, яка склалася ще за часів Петра Порошенка, була результатом компромісу між двома політичними силами, які були змушені об’єднатися заради створення парламентської більшості.

“З одного боку, МВС контролює весь кордон, прикордонників, з іншого – має власну армію з танками і вертольотами. Є Нацполіція ще, Міграційна служба, Служба з надзвичайних повноважень. Те, що такого” монстра “створили, коли була потрібна коаліція з” народним фронтом “, і Порошенко на це пішов – зрозуміло. Але Аваков – це людина, у якого було влади більше, ніж у прем’єр-міністра”, – говорить Арестович.

Зараз номінально в Україні править монобольшість, а тому шукати компроміси з іншими політичними силами йому не потрібно. А значить, і не потрібні ніякі альянси, які призводять до концентрації влади в одних руках.

Тому колишню вотчину Авакова вже дуже скоро поділять, і Монастирському дістанеться лише невелика частка тих повноважень, які мав Арсен Борисович.

“Найближчим часом вийдуть прикордонники, потім Нацгвардія. Далі це буде маленький скромний орган, можливо з Нацполіцією і Міграційної службою в складі, який буде займатися виключно поліцейськими функціями, боротьбою зі злочинністю, громадської безпекою на вулицях”, – поділився вже, очевидно, розписаним сценарієм подій Арестович.

Крім того, він відповів на припущення, що, мовляв, новопризначений глава МВС Денис Монастирський – це людина Авакова.

Дійсно, опосередковано якийсь контакт між ними, можливо, і був, каже радник Єрмака. Адже Монастирський був помічником у Антона Геращенко. Але тепер навряд чи Аваков міг би навіть гіпотетично якось впливати на Монастирського.

“Усі думають, що Геращенко впливатиме. Але відставному заступнику міністра дуже складно буде впливати на міністра”, – справедливо зауважив Арестович.