У Волгоградській області близько 10 тисяч громадян України звернулися в міграційну службу за офіційним статусом.
Загальне число громадян України, які перебувають у Волгоградській області, не перевищує 20 тисяч чоловік, з них приблизно половина звернулася за легальним статусом на території Росії. Незважаючи на загострення конфлікту на Донбасі наприкінці 2014 року, масового прибуття громадян України на початку 2015 не було, передає “Кавказький вузол“.
Ще 1 липня 2014 року у Волгоградської області був введений режим надзвичайної ситуації через наплив жителів України. Про скасування цього режиму стало відомо 24 грудня. У 2014 році в Волгоградську область прибуло близько 18 тисяч громадян України, що становить 20 відсотків від загального числа мігрантів, поставлених на облік у регіоні, повідомив кореспонденту “Кавказького вузла” начальник УФМС Росії по Волгоградській області Кирило Адзінов.
“Масового прибуття громадян України в січні-лютому 2015 не зафіксовано, загальне число не перевищує 20 тисяч осіб. Традиційно в лідерах за кількістю прибулих в регіон іноземних громадян був Узбекистан, потім Таджикистан, Вірменія і лише на четвертому місці – Україна”, – сказав він.
Тимчасовий притулок в 2014 році отримали 5,6 тисячі громадян України. З клопотаннями про надання притулку в 2015 році звернулися 696 осіб, зазначив він.
Дозвіл на тимчасове проживання, за словами Адзінова, отримали в минулому році більше 3,2 тисячі осіб, вид на проживання – 267, громадянство – 400, в держпрограмі сприяння добровільному переселенню співвітчизників взяли участь 2,6 тисячі громадян України. За статусом біженця зверталися 37 людей, а отримав такий статус лише один. Видано 400 патентів і 580 дозволів на роботу, розповів глава УФМС.
“Більшість громадян України хочуть самостійно заробляти собі на життя і на рівних брати участь у ринку праці. До нас приїжджають висококваліфіковані фахівці. Донецька і Луганська області – це серйозні суб’єкти, де була висока інженерна школа, і багато кадри володіють часто унікальною кваліфікацією”, – зазначив він.
В цілому, за його словами, понад 10 тисяч громадян України звернулися в міграційну службу Волгоградської області за легальним статусом на території Росії.
“Інші або не бачать перспективи в РФ і мають намір повернутися в зв’язку зі сталим перемир’ям, або поки не отримали інформацію про порядок легалізації”, – вважає він.
З усіх звернули в УФМС за дозволом на тимчасове проживання в 2014 році 50 відсотків становлять громадяни України, при цьому третина з них – діти, заявила “Кавказькому вузлу” начальник відділу по роботі з іноземними громадянами та співвітчизниками УФМС по Волгоградській області Тетяна Бірюкова.
У 2014 році у регіоні функціонувало 53 пункти тимчасового розміщення, в яких у різні періоди знаходилося більше трьох тисяч громадян України. До кінця 2014 року залишилося 28 пунктів, у яких знаходилися 1,2 тисячі осіб. Квота на тимчасове розміщення для Волгоградської області становила 4,77 тисячі осіб, розповіла Бірюкова.
Громадянам України, які отримали тимчасовий притулок, було надано право на участь у держпрограмі переселення співвітчизників за відсутності дозволу на тимчасове проживання або дозвіл на проживання, зазначила вона.
“У 2014 році зростання звернень щодо участі в програмі склав 63 відсотки, ці 63 відсотки дали громадяни України”, – пояснила представник УФМС.
Статус біженця, за її словами, отримав тільки один громадянин України, оскільки для отримання цього статусу необхідно “привести переконливі доводи, що стосовно нього з боку влади були погрози, переслідування за політичні переконання і ряд інших причин”.
“Бойові дії на Україну все-таки припускають надання гуманітарної статусу як тимчасовий притулок”, – пояснила Бірюкова.
Джерело: Корупція.інфо