Ярославу Чеклову добре пам’ятають глядачі ТСН. Ця дівчинка підопічна проєкту “Здійсни мрію”. Вона виконала танець на візку з актором Ахтемом Сеїтаблаєвим. Яся й досі так само любить танці, але виконувати рухи їй стало набагато важче. У дівчинки вроджена спинномозкова грижа. Хвороба щодня прогресує. А операція коштує 159 тисяч доларів.

За кілька років у житті Ясі багато що змінилося. У неї з’явився братик, якому вже рік. Мама Ясі розповідає: коли завагітніла вдруге, спочатку злякалася. Бо хвороба доньки – вроджена. Вона називається spina bifida. Інакше кажучи – спинномозкова грижа. Дівчинка від народження не ходить. За свої 14 років вона перенесла вже понад два десятки операцій. До цього всього 10 років тому їй діагностували ниркову недостатність.

Серед щоденної гори пігулок і життя в лікарняних стінах танці для неї – це можливість хоч на трохи втекти від свого діагнозу. На сцені вона завжди відчуває себе щасливою. А ще, каже, тоді їй не болить.

“Якщо у мене поганий настрій, то я буду йти на сцену і посміхатися. І навіть якщо через силу, то до середини танцю десь буде справжня усмішка, бо танець – це моя найулюбленіша справа”, – говорить Ярослава Чеклова.

Саме своїм зворушливим танцем Яся запам’яталася глядачам ТСН. І от тепер дівчинка як ніколи раніше знову потребує допомоги.

“У неї дуже сильно зростання пішло, і, видно, десь там воно тягне. Його потрібно прибирати, тому що це впливає на все: на зір, руки німіють, все взаємопов’язано”, – каже мама дівчинки Олеся Чеклова.

Ясі терміново потрібна операція. Стати на ноги вона не зможе. Таких технологій у світі допоки не придумали. Але ця операція без перебільшення їй життєво необхідна.

“Вона на межі того, що якщо це не зробити, то процес буде посилюватися з внутрішніми органами. Вони зміщуються і некоректно працюватимуть всі органи, зокрема й органи грудної клітини, а саме серце і легені”, – говорить дитячий лікар-уролог Максим Пономаренко.

Дівчинку вже погодилася прийнята клініка у Філадельфії.

“Нам клініка вже виставила рахунок. 159 200 доларів. Це обстеження плюс операція”, – каже мати дівчинки.

Схожі операції роблять і в Україні. Але специфіка її хвороби в тому, що крім нейрохірурга, дівчинка одночасно має бути під наглядом неврологів, урологів, ортопедів та фізіотерапевтів. І такого центру в Україні немає.

“Щодо лікування нейрохірургічного я впевнений на 95%, що ми зробимо не гірше цю операцію. Ми справді розуміємо цю проблему. Але ми не зможемо забезпечити такої командної роботи”, – говорить дитячий нейрохірург Михайло Ловга.

Усе, що родина має натепер, – півтори тисячі доларів. І це просто крапля в морі порівняно з тим, яку суму потрібно зрештою зібрати. Але Яся вже знає: мрії таки здійснюються. Тож і цього разу мріє сміливо. Вона обов’язково потрапить на операцію.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:

Картка “ПриватБанку”: 4149 4993 4088 0663 (гривня)

Картка “Монобанку”: 5375 4188 0705 8904 (долар)

Чеклова Олеся Володимирівна