Окупанти відновили штурм Богданівки, щоб вийти на північні околиці Часового Яру. Також вони з новою силою кинулися на Іванівське та Кліщіївку, але Сили оборони відбили всі атаки. При цьому ворог взявся реалізовувати нову тактику — аби не зазнавати щоразу все більших втрат у особовому складі, командування РФ взяло курс на застосування бронетехніки. Але є нюанс — ця тактика не працює і бронеколони ворога ЗСУ розбивають вщент.

Окрім того, відомо, що вороги відновили наступ між селами Веселе і Спірне, що на північ від Бахмута. Таким чином вони хочуть спробувати знову створити загрозу для Сіверська – атакуючи його з усіх боків.

Основний напрямок удару в Авдіївці був спрямований на село Степове, де росіяни провели кільканадцять «м’ясних» штурмів із від’ємним результатом. Спроба танковим наскоком заїхати в саму Авдіївку також стала вибухово провальною.

Так само провалилися спроби просування на захід від Мар’їнки, в напрямку Георгіївки. Єдиною ділянкою фронту, яку вороги поки що можуть записати собі в актив, стала територія на південь від Новомихайлівки. Тут окупанти розширили її на кілька км кв. на захід від села Солодке. Втім масштабного наступу на Вугледар, який давно очікується, наразі не відбулося.

Проте, варто додати, що російські окупанти роблять висновки щодо своїх втрат і намагаються їх уникнути. Так, останнім часом росіяни намагаються використовувати більше бронетехніки, щоб прорвати українську оборону. Цілі загарбників на Східному напрямку залишаються незмінними — захоплення Авдіївки, просування в районі Куп’янська та прорив до Вугледара з боку Мар’їнки.

Про це сказав військовий оглядач Денис Попович. У наступальних діях, за словами експерта, росіяни застосовують різну тактику.

“Один із варіантів — броня висадила бійців російської армії, а сама поїхала. Тобто на броні висаджують людей. Піхота, тривають піхотні штурми. Але останнім часом вони намагаються бронетехніку використовувати частіше для того, щоб прорвати українську оборону. Хоча загальна тенденція полягає в тому, що окупанти якраз намагаються бронетехніку вберегти, а більшою мірою кидають на штурми піхоту”, — зазначив Попович.

Він також звернув увагу на нещодавню заяву Олександра Сирського, командувача Сухопутних військ ЗСУ. Оглядач вважає, що окупанти роблять висновки щодо своїх втрат у живій силі.

“Сирський акцентував, що наступальні дії силами батальйону з боку російської армії є рідкістю. На цьому тлі росіяни намагаються робити висновки щодо своїх втрат і намагаються якимось чином їх уникнути. Це стосується й української армії, яка від самого початку намагалася зберегти людей. Ми завдаємо втрат ворогові більше, ніж вони намагаються завдавати їх нам”, — сказав він.

Цілі ж російських військ як на сході, так і на півдні України, залишилися такими, як і раніше, каже Попович.

“Це просування в район Куп’янська, оточення Авдіївки, це спроба прориву до Вугледара з боку Мар’їнки, намір відвоювати свої позиції на півдні, які вони втратили під час літнього контрнаступу ЗСУ. Це також атаки на Часів Яр, зараз росіяни намагаються проводити наступ на північ від Бахмута для того, щоб прорватися в тил і у фланг до українських частин”, — резюмував Попович.

Варто підкреслити, що окупанти збільшили кількість своїх військ на території України до 462 тис. Це вказує на те, що після невдалої першої фази осінньо-зимового наступу вони готуються почати нову.

Упродовж тижня суттєво впала кількість бойових зіткнень, до 30-40 у день по всьому фронту. Відповідно, лінія фронту практично не зазнала змін. Натомість 15-16 січня кількість боїв знову зросла в рази, до 90-100 боїв, здебільшого на східній ділянці, а також у районі роботинського виступу.