Багато експертів, на сьогодні, припускають, що ворожі війська нібито можуть «прорвати фронт» або ж «вийти на Дніпро чи Запоріжжя». Однак, це брехня, так як окупанти не мають ресурсів для виконання саме таких завдань.
«У росіяни закінчуються резерви. Свої тактичні резерви вони вже «спалили». Зараз черга оперативних, які вводяться в бій, щоб стабілізувати фронт. Проте вони їх теж «спалять» за кілька тижнів», – пояснив військовий експерт.
Після цього російські війська перейдуть до активного оборонного режиму. Можливо, вони залишать кілька напрямків для просування. Не 5-7 напрямків, як колись, і не 3-4, як зараз, а всього лише 2: Перший напрямок — в районі Донецька – Авдіївська та Мар’їнська ділянки фронту. Російські війська намагатимуться відтіснути українські сили до Карловки, Курахового, на відстань 30 кілометрів від Донецька; другий напрямок — Бахмут, а конкретніше — Часів Яр, адже там знаходиться панівна висота, і батареї, розташовані там, покривають Бахмут. Через це російський гарнізон в місті постійно зазнає втрат, поки ЗСУ перебуває в Часовому Ярі. Тому окупанти будуть змушені постійно реагувати на цей «подразник».
«Ці два напрямки – Донецьк та Бахмут – залишаться активними, поки Сили оборони не розпочнуть серйозні наступальні дії», – наголосив Роман Світан.
Українські сили продовжують чинити опір ворогу на Авдіївському напрямку. Зокрема 15 березня повідомили, що ЗСУ відбили тут 20 атак окупантів.
Водночас Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський Генерал-полковник повідомив, що в районі Авдіївки росіяни підтримують наступ інтенсивними артилерійськими ударами, також застосовують FPV дрони та безпілотники зі скидами. Також загарбники атакують КАБами з відстані 40 – 50 кілометрів. Крім того, прикривають свої позиції засобами РЕБ.
«В цих умовах найбільш ефективним способом ведення оборони є – знищення бронетехніки та штурмових груп піхоти противника вогнем артилерії, діями бронегруп, комплексним застосуванням ударних безпілотних систем різних типів, захист від ворожих дронів своїх підрозділів засобами РЕБ у поєднанні зі знищенням пунктів управління ворожими БпЛА ударами ракетних систем і вогнем артилерії»,– пояснив Сирський.
Зазначимо, що запеклі бої ведуться також на напрямку Часового Яру. Росіяни застосовують для атак на місто велику кількість FPV-дронів, скидають КАБи та ФАБи. Українські ж військові відчувають дефіцит снарядів.
«Українські військові жаліються на нестачу снарядів. Адже якби Збройні Сили України мали достатньо озброєння, то, можливо, ситуація з Авдіївкою була б інша. Сподіваймося, що наші партнери вчасно схаменуться для того, аби Часів Яр не повторив долю ні Авдіївки, ні Бахмута», — розповів Андріана Кучер.
Нині у місті Часів Яр дуже гаряче. Наші бійці розповідають, що тут російських FPV-дронів, як комарів у теплий літній вечір.
Росіяни вільно відчувають себе в небі. Вони закидали місто КАБами та ФАБами, які несуть найбільш руйнівний характер та повністю стирають його з лиця землі. Цьому дуже важко протистояти, але наші бійці тримаються та демонструють сталеву витримку.
Нагадаємо, що розвідка Великої Британії зазначає, що росіяни сповільнили свій наступальний рух, скоротивши кількість атак.
Зокрема, вони зосередили свої операції на захід від Авдіївки та Мар’їнки Донецької області. На ці напрямки припадає 60% повідомлень про російські атаки за останні чотири тижні.
У той же час, середня кількість зареєстрованих щотижневих наземних атак скоротилася на 13% з кінця лютого 2024 року, коли середня кількість за тиждень досягла 600. У лютому Росія отримала контроль над Авдіївкою та кількома селами на захід від міста, але, за даними британської розвідки, просування відтоді сповільнилося.
«Вельми ймовірно, що загальна ситуація буде складною для українських сил у найближчі тижні, оскільки Росія продовжить відновлювати сили та завдавати ударів по пріоритетних напрямках», – зазначають у Міноборони Британії.