У Кремлі заявили про те що зустріч президентів Росії і України може відбутися тоді, коли Владімір Путін та Володимир Зеленський будуть готові та буде узгоджено порядок для бесіди.

Зазначимо, що ще на початку вересня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що українська сторона готова до зустрічі президентів України і РФ.

“Безумовно, два президенти зустрінуться, коли вони обидва будуть готові, коли буде якась порядок денний їх спілкування, коли вони зрозуміють, про що їм розмовляти. Тоді вони й зустрінуться”, – цитують речника Кремля Дмітрія Пєскова російські державні агентства.

Щоправда, Україна готова до зустрічі і про це не одноразово наголошували. Однак Кремль постійно винаходить все нові та нові відмовки, щоб уникнути цієї зустрічі. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що Росія все ж повинна погодитися на цю зустріч. При цьому він зазначив, що в Кремлі «вже торгуються», відмовляючись обговорювати кримську тему. Український міністр визнав це хорошим знаком. Про це Кулеба сказав в ранковому ефірі телеканалу «1+1» на початку вересня, відповідаючи на питання, чи погодиться Україна на зустріч, якщо тема Криму підніматися не буде.

«Хороша новина – вони вже торгуються. Якщо починалося з боку Москви, що незрозуміло, про що говорити, категорично не збігаються порядки денні і бачення цієї зустрічі, то тепер вони вже торгуються щодо її порядку денного. Але самітом «Кримська платформа» ми показали, що ми про Крим ніколи не забудемо, Крим – це не та тема, по якій можуть бути компроміси. Я переконаний, що тема Криму буде на порядку денному за будь-яких обставин, питання в тому, як це буде публічно висвітлюватися», – зазначив Кулеба.

Він закликав Кремль «не шукав привід зіскочити», а «провести відверту розмову».

«Сьогодні вони говорять – не хочемо про Крим, завтра вони придумають ще якийсь аргумент, але ми закликаємо Росію все-таки погодитися на цю зустріч і провести відверту розмову про те, яким чином будемо припиняти російську агресію проти нашої держави і деокупувати наші території», – сказав Кулеба.

Також пізніше він заявив, що:

«Однозначно варто говорити з Путіним. Попри все те лукавство, яке лунає з Кремля, всім очевидно, що мовиться про міжнародний збройний конфлікт на Донбасі та навколо Криму, де є два учасники – Україна і Росія. Розмовляти потрібно з тим, хто ухвалює рішення в Росії – а це Володимир Путін», – наголосив Кулеба.

Сам Зеленський не одноразово заявляв, що розраховує на предметну зустріч із Путіним.

«Щодо зміни думки про Путіна. Чесно кажучи, не вистачає часу думати про нього. Мене більше цікавить, чи можемо ми, дійсно, предметно зустрітися, не декларативно, як робить це він з деякими державами, а зустрітися більш предметно як це було на першій зустрічі у нормандському форматі, тому що були результати.

Більше 100 людей ми повернули після тієї зустрічі, говорили і про розмінування, і про відкриття КПВВ. Росія на сьогодні не хоче, не бачить сенсу закінчити війну та конфліктне питання вирішити швидко. Вони цього не хочуть. І це уже мої внутрішні проблеми, як я повинен зробити, що я можу зробити, як я повинен змусити їх мати бажання предметно говорити про деокупацію нашої країни», – заявив він.

За словами президента, залякування тут не діють. Він зазначив, що у разі зустрічі у Нормандському форматі, буде результат і окупанти відпустять частину політв’язнів. Зеленський зазначив, що РФ ніколи не міняє “всіх на всіх”, але хоча б частину українців відпустять. За його словами, те ж саме стосується і роботи КПВВ та інших питань. Президент переконаний, що усе залежить від політичної волі однієї людини.