Зважаючи на ситуацію в Україні, Президент Володимир Зеленський вирішив звернутись до народу. Він наголошує на необхідності зберігати єдність для того, щоб відлік незалежної України “більше ніколи не переривався”.

Про це президент повідомляє в своєму щорічному зверненні до громадян до Дня Соборності України.

“Історія України – не тільки предмет для вивчення, важливо її зрозуміти, осягнути причини дій, усвідомити їх наслідки, проаналізувати помилки, провести історичні паралелі та зробити правильні висновки. Відповісти на питання – чому так сталося, що відлік сучасної незалежної України ведеться не з 22 січня 1919 року, і як нам діяти, щоб цей відлік більше ніколи не переривався.

Відповідь очевидна – єдність Українського народу. Це підґрунтя наших успіхів, запорука сильної незалежної держави і відновлення її територіальної цілісності. Це принципова цінність для нас”, – зазначив Володимир Зеленський.

Зеленський закликав виконати свій обов’язок перед майбутніми поколіннями – зберегти Незалежність і Соборність України.

“Проголошення Акта злуки – важлива сторінка в літописі державотворення, і нині, за більш ніж століття, ми розуміємо, що соборність України – це не лише про історію, це про наше сьогодення і майбутнє.

Цього дня ми святкуємо річницю втілення прагнень про єдність України, торжества оптимізму і віри. «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка» – ці рядки з Універсалу вкарбувалися в нашу генетичну пам’ять на віки. Ми – це Україна. Україна – це ми.

Виконаймо свій обов’язок перед майбутніми поколіннями – збережімо Незалежність і Соборність України”, – закликав громадян президент.

На днях Володимир Зеленський дав велике інтерв’ю американському виданню The Washington Post, в якому наголосив на тому, що українці чинитимуть опір в будь-якому випадку і відстоюватимуть СВОЇ кордони і кордони СВОЄЇ держави.

Якщо Москва нападе, українці реагуватимуть рішуче. Зеленський переконаний, що, крім армії, кожен українець стане на захист своєї землі.

“Для нас найголовніше – зберегти нашу територію”, – констатував політик.

Він припускає, що Путін може вважати, мовляв, багато українців підтримують його політику. За словами Зеленського, такі думки – помилкові.

Зеленський припускає, що Росія може спробувати окупувати деякі українські міста під приводом “захисту російськомовного населення”. Наприклад, Харків. Проте президент наголосив, що спроба захоплення великих міст стане початком великомасштабної війни.

“У Харкові проживає понад мільйон жителів. Це не буде просто окупацією; це буде початком великомасштабної війни”, – сказав Зеленський.

Зеленський наголосив, що Україна пам’ятає про всі окуповані території. Він припустив, що Кремль може віддати окупований Донбас, якщо ми забудемо про Крим. Однак цього не станеться.

Зеленський порадив Путіну подумати, про те, що він залишить після себе, оскільки президент вже немолодий. За словами Зеленського, якщо Путін забере територію України, то це буде тимчасова перемога одного народу над іншим. Український політик зізнався: багато його російських друзів шкодують про те, що сталося. Крім того, Зеленський вважає, що у Путіна є великі шанси погодитися на мирне рішення та знайти компроміс.

Журналісти сказали, що, ймовірно, Путін думав чекав на лояльність від Зеленського, і, зрештою, дуже роздратувався.

Президент зазначив, що він не змінився. Політик хотів поговорити з Путіним “по-сусідськи”, аби знайти рішення стосовно війни.

“Проте я не був готовий зрадити свою країну. Я так розумію, що, як вони думають, я виявився силачем – твердим горішком який важко розколоти, як кажуть в Україні”, – підкреслив Президент України.

Насамкінець Зеленський наголосив, що бути президентом України для нього – велика честь. А балотуватись вирішив через складну ситуацію в країні.

“Я вдячний, що став популярним серед наших людей”, – сказав політик.

Він додав, що труднощів не боїться, хоч жоден президент України не був готовий до війни з Росією.