Впродовж останніх місяців тактика російських загарбників у війні проти України змінилася. І це може дати російським загарбникам певні невеликі переваги на полі бою.
Про це в одному з інтерв’ю розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Водночас зміну тактики росіян раніше також відзначив командувач Сухопутних сил ЗСУ Олександр Сирський.
Зараз вагнерівці, кадирівці та регулярні російські війська діють злагодженими пішими загонами. Це сталося після того, як керувати російським вторгненням в Україну доручили Сєргєю Суровікіну. Ворог зробив певні висновки після попередніх поразок.
“Росіяни адаптовуються, вчаться на своїх помилках та враховують наші помилки. Вони також намагаються бути креативними, наскільки їм дозволяє система, яка вибудовувалася десятиліттями”, – зауважив ексспівробітник СБУ.
Експерт Українського інституту майбутнього вважає, що зміна тактики під керівництвом Суровікіна може дати росіянам певні шанси на полі бою.
У короткій перспективі російські загарбники справді можуть отримати певну перевагу коштом мобілізованих, яких кидають на наші позиції. Десь вони навіть зможуть протискати наші позиції, але мало де і виключно протягом короткого проміжку часу, – сказав Ступак.
Він також додав, що на довгій часовій дистанції така тактика не спрацює.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що Росія готує близько 200 тисяч окупантів і може піти у новий наступ на Київ. Водночас на Заході сумніваються, що росіяни зможуть зібрати сили для нової атаки. На думку Ступака, варто довіряти прогнозу саме наших військових.
Потрібно сприймати це нормально. Це не поразка чи зрада. Нас готують до того, що легкої прогулянки далі не буде, – сказав ексспівробітник СБУ.
Водночас, за його словами, вже не буде настільки важко, як було протягом лютого – квітня цього року.
Як зазначив Ступак, Росія справді готує певну кількість військових.
За якістю ці сили будуть трохи кращі, ніж просто мобілізовані, серед яких – колишні шахтарі, виконроби, водії автобусів. Але ці загони будуть на декілька десятків порядків нижче, ніж ті військові, які зайшли в Україну у лютому, – наголосив Ступак.
Він додав, що у перші місяці вторгнення в Україну Росія втратила сильні військові частини – десантні війська, морську піхоту та інші. Ексспівробітник СБУ додав, що таких підготованих та професійних військ у Росії вже точно не буде.
Нагадаємо, раніше командувач Сухопутних сил ЗСУ Олександр Сирський зауважив, що тактика Росії в районі Бахмута кардинально змінилася під командуванням Сергія Суровікіна, який прийняв командування у жовтні.
Так, під Бахмутом відбувається справжнє пекло. росіяни вже давно хочуть захопити місто, а кілька місяців тому їхня тактика змінилася.
У першому ешелоні бореться група Вагнера та загін найманців, який оснащений значно краще, ніж регулярна армія Росії.
Вже у тилу перебувають війська Чеченської республіки та інші регулярні війська.
Раніше ці сили боролися порізно, а сьогодні вони взаємодіють загонами чисельністю 900 і більше солдатів, пересуваючись переважно пішки.
Наразі противник намагається перехопити у нас ініціативу. Він намагається змусити нас повністю перейти до оборони, – сказав тоді Сирський.
Водночас для чого росії Бахмут – на думку генералів, сенс невпинного наступу ворога на Бахмут полягає в тому, щоб скувати чи закріпити українські частини, аби їх не можна було використовувати для підтримки наступу в Луганській області на півночі.