Списувати загрозу Чорноморського флоту РФ не можна, хоч той і зазнав втрат. Про це заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

Він підкреслив, що Чорноморський флот РФ складається з значної кількості кораблів, загалом до 50 одиниць.

“З них деякі перебувають у ремонті. Наприклад, 4 великі десантні кораблі — після тих пригод, які вони пережили в Азово-Чорноморському регіоні… У принципі, не можна сказати, що це маленька група. Також не варто забувати, що з 4 флотів і Каспійських флотилій, у принципі, Чорноморський флот має нехай не найпозитивніший, але все-таки бойовий досвід, тому я б не став списувати з рахунків цю загрозу”, — сказав Плетенчук.

За його словами, російські кораблі тримаються якомога далі від можливої зони ураження ракетами “Нептун” і “Гарпун”, які є на озброєнні у ЗСУ. Вони перебувають переважно в північно-східній частині акваторії Чорного моря, ближче до своїх берегів.

“Вони не наближаються ближче, ніж на 100 морських миль, насправді вони далі знаходяться, але на цій дистанції вони потрапляють у зону ураження, і це є основним стримувальним фактором. Тобто в них “добра воля”, якою вони періодично маніпулюють, пов’язана саме із загрозою знищення і прецедентами знищення”, — сказав Плетенчук.

Спікер також наголосив, що за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну російський флот втратив флагман Чорноморського флоту крейсер “Москва”, який становив досить велику загрозу, буксир “Василь Бех”, що перевозив зброю і особовий склад армії РФ на острів Зміїний, великий десантний корабель “Саратов”. Крім цього, кілька кораблів такого ж класу зараз перебувають на доковому ремонті.