Сергій Згурець — директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express зазначив, що ворог намагатиметься протиснути оборону ЗСУ під Авдіївкою впродовж місяця.

«Відбулось перекидання певних українських Сил для посилення. Думаю, що ця ділянка фронту впродовж місяця, якщо не менше, буде такою, де ворог буде намагатися протиснути нашу оборону», — розповів Згурець.

За його словами, дії противника навколо Авдіївки залишаються незмінними. ЗСУ очікують, що ворог спробує поновити наступальні дії з півночі та півдня.

«До Авдіївки зараз прикута основна увага. Окупанти намагаються використовувати підхід використання різних напрямків атак, аби примусити українські війська там перекидати резерви. Але думаю, це не матиме особливого значення. Ми знаємо про втрати противника. В будь-якому разі ми розуміємо, що мета ворога залишається незмінною, це спробувати забезпечити охоплення наших сил», — додав Згурець.

В загальному ситуація на лінії фронту залишається складною, інтенсивність бойових дій зараз середнього рівня, зауважив аналітик.

«Якщо взяти до уваги кількість бойових зіткнень, за минулу добу їх було 60, за попередню було 40, а на пікових періодах ми бачили, що було 90 бойових зіткнень. Тобто, фактично зараз в нас середній рівень інтенсивності бойових дій. Але це показники, які насправді на кожній ділянці фронту мають різне наповнення та результати», — резюмував він.

Додамо, 9–10 жовтня Росія несподівано почала штурмувати Авдіївку. Масштаби боїв під час цього й подальших штурмів були найпотужнішими за всю війну. Лише 10 жовтня під Авдіївкою Росія втратила понад 60 одиниць техніки, а 3 батальйони піхоти стали небоєздатними. Українські військові добре підготувалися до зустрічі. Та це не зупинило атаки. І тепер Авдіївку, найімовірніше, спіткає доля Бахмута — будуть довгі бої за кожен будинок.

З початком наступу на Авдіївку увага медіа і громадськості прикута саме до цієї ділянки, хоча ворог інтенсивно атакує на багатьох ділянках східного фронту.

Інтенсивність вогню така, що за годину в нас кілька двохсотих і обстріли постійно, — каже один з командирів.

Авдіївка — величезний укріпрайон, який розбудовували від 2014 року. З інформації з відкритих джерел і деяких військових аналітиків можна зрозуміти, що до повномасштабного вторгнення там було зведено бетонні укріплення, а сам Авдіївський коксохімічний завод за його можливим пристосуванням для оборони можна порівняти з Азовсталю.

Авдіївка розташована відразу біля Донецька — приблизно за 6 км. Тому Росії важливо відсунути фронт від важливого міста.

До того ж російська армія в районі Авдіївки має хорошу логістику, розвинену залізницю й інші дороги, а також у Донецьку серед цивільних можна легко ховати штаби та інші об’єкти.

Зі стратегічної точки зору окупація Авдіївки дала б російській армії змогу спланувати стратегічну наступальну операцію на Покровськ.

В Авдіївці станом на зараз залишається близько 1000 цивільних осіб.

Метою російської армії є взяти Авдіївку в оточення. Така тактика безпосередньо випливає з радянських підручників з військової справи, яка заточена на “створення котлів (оточень) військ противника” та їх подальше знищення.

Початковим задумом, найімовірніше, був зустрічний наступ із півночі з Красногорівки через Степове на Бердичі з додатковим забезпечувальним ударом на Керамік, що мав би прикрити наступ від контратак ЗСУ — він дав би змогу перестрибнути через залізничну колію, яка веде на Авдіївку.

Тактика наступу “віялом”, коли основну лінію штурмів прикривають додатковими — типова для російських військ. Іноді вона виконує своє завдання, а іноді, навпаки, призводить до провалу.