На острові Зміїний, з якого ЗСУ вибили російські війська, триває “зачистка” території від ворожої техніки. Про це заявив спікер Одеської військової адміністрації Сергій Братчук.

Українські військові знищили нову партію ворожої техніки:

  • зенітний ракетно-гарматний комплекс “Панцир-С1”,
  • реактивну систему залпового вогню “Град”,
  • три одиниці броньованої та автомобільної техніки,
  • автоцистерну і район укриття інших машин.

“Ворожий дух на острові відсутній. Панує Дух Змієбаївки. Дякую, ВСУ!”- написав Сергій Братчук.

Російські війська, які залишили острів Зміїний, продовжують його обстрілювати, щоб знищити на ньому свою військову техніку та апаратуру.

Таку думку висловив військовий експерт Михайло Жирохов 24 каналу.

“Там можуть бути якісь секретні блоки і апаратура. Вони (росіяни) намагаються зробити так, щоб апаратура не потрапила у руки ЗСУ і наших західних партнерів”, – зазначив він.

На його думку, ці обстріли свідчать про те, що російські війська залишали острів у паніці: “Вони не змогли забрати із собою всю доступну апаратуру”.

Крім того, експерт зазначив, що звільнення острова Зміїний від окупантів знизило ризик десантування ворожих військ в Одеській області.

“Наявними силами та засобами без прикриття від ударів з повітря вони на це не підуть. Хоча у нас і кажуть, що російські генерали недолугі… Але якщо такого прикриття немає, то подібні маневри (десантування) навіть не плануються, тому що там втрати особового складу будуть зашкалювати, і виконати бойове завдання буде неможливо”.

Російські окупанти залишили острів Зміїний, назвавши це “жестом доброї волі”. Однак насправді росіяни не витримали ударів Збройних сил України, втративши на Зміїному та в навколишніх водах техніки на понад $600 млн.

Про це пише Forbes.

Найбільшою втратою окупаційної армії став флагман Чорноморського флоту – ракетний крейсер “Москва” вартістю $750 млн. Він брав участь в окупації Зміїного, став героєм поштової марки, а 13 квітня був уражений й затонув через день.

На острові було знищено щонайменше вісім зенітних комплексів типів “Тор”, “Панцир” і “Стріла” загальною вартістю понад $100 млн та чотири плавзасоби різних класів загальною вартістю близько $50 млн.

17 червня українська армія знищила рятувальне буксирне судно “Василий Бех”, спущене на воду всього шість років тому. На борту корабля був зенітно-ракетний комплекс “Тор”.

Крім того, росіяни втратили на Зміїному три зенітних ракетно-гарматних комплексів “Панцир С1”.

“Загальна оцінка знищеної на Зміїному та в навколишніх водах техніки сягає $915 млн. Враховано лише відомі й підтверджені втрати – перелік може не бути вичерпним”, – пише Forbes.

Українська армія, яка вже тримає вогневий контроль над територією, збирається розмістити там свої підрозділи.

Про це заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов в ході брифінгу Міноборони.

“Щодо Зміїного. Противник покинув острів, ми змусили його це зробити. Зараз наших військових на острові немає, але це буде, наберіться терпіння”, – зазначив Громов.

Він додав, що командування ЗСУ має намір встановити не тільки вогневий, а й фізичний контроль над Зміїним.

“Наразі ми його контролюємо за допомогою нашої зброї” – підкреслив Громов.