WblCglfcul8

на фото Ігор "Атаман" та Олексій "Сєпар"

Проти кого воюють наші добровольці та військовослужбовці? Дехто говорить про приховану присутність «кадировців» та рядових військовослужбовців РФ. То чи все це насправді так? 

Продовжуємо розповідати про "пекло", яке бачили наші хлопці.

То проти кого воюємо?  Є факти затримання засланців у зоні проведення АТО. Один з яскравих прикладів це затримання Олексієм групи із трьох кадрових військовослужбовців РФ та повного бензовозу солярки. Ситуація виглядала досить дивно, проте результат від необізнаності кадрових військових РФ стосовно змін на полі бою зіграла нашим добровольцям на руку. Захопивши один із блокпостів та виставивши на ньому чергування основні сили бригади відійшли до місця базування, залишивши невелику групу бійців на блок пості. Вони не знали, що блок пост уже захоплено бійцями ЗСУ. Троє осіб на вантажному автомобілі, який використовують для перевезення паливо-мастильних матеріалів, заїхали на територію блок посту та з яскравим російським акцентом запитали у чергових: «Гдє тут ета, танчікі заправіть?». Зметикувавши, що рашисти не зрозуміли куди заїхали, Олексій кілька хвилин підтримував з ними діалог до того моменту поки їх не оточили решта особового складу, що перебували на блок пості.

Як вияснилося пізніше, старший машини – кадровий військовослужбовець ЗС РФ – старший лейтенант 136 Псковської дивізії, родом із Сибіру. Інші двоє виявилися «кади рівцями». Їх було затримано та передано компетентним органам. 

Насправді затримання кадрових військових РФ не поодинокий випадок у зоні АТО. Неодноразово професійні розвідувальні групи попадали у полон нашим добровольцям, які воювати вчилися у пришвидшених темпах, реальних боях. 

Проаналізувавши інформацію, що нам надали добровольці, ми вирішили скласти більш-менш правдиву структуру «ополченців». Почнемо із низів.На блок постах переважно "несуть службу" місцеві прихильники ЛНР\ДНР, у переважній більшості нарко- та алкозалежні. Їм близька така робота, адже проблем із здобуванням алкогольних напоїв немає завдяки мародерству. Серед них завжди є 1 «командир», який тримає контакт із іншими командирами та штабами. Тобто функціонування блок постів підтримують зазвичай їхніми силами. Часто можуть використовувати  колишніх військовослужбовців РФ.  Адже вони обізнані  про переміщення сил та техніки. Повідомляють їх про це завчасно задля уникнення вогню по своїх.

Крім них існує чимало «бригад», які мають теж як мінімум 1 «командира» із ГРУ або ССО РФ. Це найвідданіші «ідеям» ЛНР та ДНР персони. Окрім них є й рядові військовослужбовці, які свого часу потрапили «на гачок».  Під гачком маємо на увазі – кредити.

А самі військові визнають, що воювати не хочуть. Вони розуміють, їх просто посилають на "м'ясо". Гачком для них стали кредити. Поки вони несуть службу у частині їм надають можливість оформити кредити на дуже вигідних умовах. А коли ж приходить час, їм ставлять умову, або вони їдуть»у відрядження», або погашають кредит протягом кількох днів повністю. Ті з них, хто має достатньо грошей, погашають, хто не має – змушений їхати у відрядження. Якщо ж ні, то їм передбачена відповідальність у вигляді 8 років ув'язнення та конфіскації майна. Такою ж відповідальністю погрожують і родичам/жінкам убитих. Для того, щоб змусити визнавати іх чоловіків/дітей померлими від нещасних випадків на навчанні чи то від самогубств.

У підтвердження цього добровольці наводять як приклад 30 тіл військовослужбовців, які вчинили самогубство під час навчання. Всі вони були службовцям ССО РФ.

Тобто воюють наші добровольці:

–       10% – місцеві нижні прошарки суспільства;

–       50% – дійсні службовці ЗС РФ;

–       40% – найманці, переважно колишні службовці РФ та ветерани війн РФ.

Ще один цікавий факт, який ми дізналися від наших добровольців. Коли наші військові вже взяли блок пост на підходах до Слов’янська, вони знайшли на ньому дуже багато використаних одноразових шприців та невідому коричневу речовину у пакетах.  Підсумовуйте самі чи існують серед «ополченців» наркозалежні?

У наступній частині ми розкажемо про проблеми із радіозв’язком, матеріальним забезпеченням у вигляді харчів, відсутністю логічної реакції керівництва на дії бойовиків. Читайте вже завтра.

 

Автор: Марвін