З січня по серпень 2017 року підприємство “Портосервіс-Миколаїв” заробило 10 млн. гривень.

Про це йдеться в розслідуванні програми “Схеми”, передає Корупція.Інфо

Даний актив належить компанії “Портосервіс-Україна”, за якою стоїть офшорна компанія з Белізу “Фенелон Інвестментс”. Відповідно до реєстру, її бенефіціарним власником є ​​вказаний директор “Портосервіса”, прописаний в Миколаєві Анатолій Онч.

Разом з тим, в реєстрі юридичних осіб є ще одна фірма, 99% якої володіє вищезгадана “Фенелон Інвестментс” – “Транспортна компанія “Укрморсервіс”. Тут кінцевим власником є ​​киянин Леонід Крючков, молодший брат Дмитра Крючкова, народного депутата України п’ятого скликання.

Примітно, що Національне корупційне бюро України підозрювало Дмитра Крючкова у можливій причетності до розкрадання коштів “Запоріжжяобленерго”, однак справа поки так і не дійшла до суду.

У письмовій відповіді журналістам Леонід Крючков визнав свою причетність до бізнесу в державних портах:

Популярне:“Будуть отримувати більше 30 тисяч гривень…”: Геращенко розповів кого чекає така зарплата

“Цей вид послуг є вільноринковим. Ми провели аналіз всіх портів і ринку швартових послуг, розроблена калькуляція можливих витрат. В результаті ми отримали вартість послуги, яка менше тарифу, запропонованого Адміністрацією морських портів України”.

Слід зазначити, що близько половини зароблених коштів “Портосервіс-Миколаїв” в 2017 році переводила столичній фірмі “Елітбудгруп”, якою володіють дві особи: директор і співзасновник декількох компаній, пов’язаних з Леонідом Крючковим, Олександр Ємельянов і житель села Добряни у Львівській області такий собі Володимир Голиш, який може бути пов’язаний з главою Департаменту захисту економіки і заступником глави Національної поліції Ігорем Купранцем.

Крім усього, журналісти змогли дізнатися, що високопоставлений чиновник Національної поліції має відношення і до фірми “Альфа Безпека”, яка охороняє пропускні пункти в морському торговому порту Миколаєва.