Гроші від продажу нафтопродуктів, арештованих як речовий доказ у справі Сергія Курченка, є еквівалентом речових доказів. Але ці кошти потрапили у банк бізнесмена Сергія Тищенка.

Депозитні ставки для Курченка виявились далекі від ринкових, повідомляють "Наші гроші з Денисом Бігусом", передає Корупція.Інфо.

Зберігачем і реалізатором нафтопродуктів, арештованих у справі біглого олігарха, було обрано державне підприємство "Укртранснафтопродукт". З 2014 року це держпідприємство очолюють менеджери, близькі до Тищенка-Пашинського. Речові докази у справі Курченка держпідприємство продало компанії "Укройлпродукт", яка підконтрольна Тищенку.

Вартість угоди становила 850 мільйонів гривень. Цю суму слідчі вважать збитковою для держпідприємства на 250 мільйонів гривень. Втім навіть з неї покупець сплатив лише трохи більше половини – близько 480 мільйонів гривень.

Кошти, усе ж отримані за паливо від структури Тищенка, повернулись на рахунки в "Фортуна- Банк" Тищенка. Нинішній директор ДП "Укртранснафтопродукт" Олександр Горбунов пояснює цей факт бажанням покупця палива.

Горбунов – екс-підлеглий Сергія Тищенка. Він 10 років працював в групі компаній "Фактор", підконтрольній бізнесмену. Попереднього директора ДП "Укртранснафтопродукт" Володимира Гаврилова, за даними журналістів, є близьким до оточення народного депутата Пашинського.Умови депозитів, відкритих у "Фортуна банку", важко назвати ринковими. ДФІ виявила два вклади держпідприємства на загальну суму 114 мільйонів гривень, відкриті 2015 році в банку Тищенка під 1% річних. Вони відкривалися на невеликий строк – до тижня, а потім постійно продовжувалися аж до сьогодні.

Директор "Укртранснафтопродукту" пояснює мізерну відсоткову ставку за депозитами тим, що ДП брало банківські гарантії під заставу цих депозитів для участі в державних тендерах.

В державному "Ощадбанку" програмі "Наші гроші" повідомили, що минулого року відкрити короткостроковий депозит там можна було під 17,5-18% річних. А тендерна гарантія коштувала 1% від суми гарантії. Ці умови держбанку значно вигідніші у порівнянні з тими, на яких ДП "Укртранснафтопродукт" віддало мільйони банку Сергія Тищенка.

Наразі, за даними Олександра Горбунова, на цих депозитах зберігається лише близько 30 мільйонів гривень, але закрити їх підприємство не може – рахунки арештовані за кількома виконавчими провадженнями.

Також, плату за нафтопродукти, яка мала ретельно зберігатися, держпідприємство використовувало у господарській діяльності. Це виявила ревізія Держфінінспекції. Встановлено, що коштами, отриманими від реалізації речових доказів, ДП оплачувало низку угод з купівлі сільськогосподарської продукції. Олександр Горбунов підтверджує, що кошти за паливо Курченка потрапили не лише на депозитні, а й на поточні рахунки.