Мирослав Продан, який з 3 березня керує ДФС України, у минулому також був замішаний у корупційних скандалах, передає Корупція.Інфо

Популярне: Що ж тепер буде? Міністр Олександр Данилюк зробив приголомшливу заяву, яка торкнеться кожного українця

На тому, що саме сподвижник Гройсмана з часів його мерства, очолить в перспективі податкову, експерти почали говорити ще рік тому. Першим кроком до просування Продана стало його просування по кар'єрних сходах ще в березні 2016 року. Тоді він покинув Вінницьке обласне управління фіскальної служби і осів у центральному офісі Києва.

Ще з часів десятирічного правління Гройсмана, Продан був знайомий з тодішнім мером Вінниці, який допоміг влаштуватися земляку під час останніх термінів свого спікерства. Вже на початку липня глава Кабміну підписав призначення Продана на посаду в. о. заступника голови ДФС. Що специфічно, за деякий час до цього Вінницька обласна прокуратура закрила кілька кримінальних проваджень, заведених на колишнього голову обласної податкової служби.

Те, що прокуратуру очолює також один екс-мер Вінниці В'ячеслав Соколовий, також буде не зайвим згадати. Володимир Гройсман розставляв свої кадри на грошові місця ще до кар'єри прем'єра.

Таким чином, на шляху кар'єрних сходів біля вінницького податківця стали Сергій Білан (уродженець Вінниччини і колишній СБУшник, наближений до Насірова і сам Роман Насіров, якого судять у Солом'янському суді Києва вже який день. До речі, Гройсман про відставку Насірова думав також з квітня минулого року, але той, усвідомлюючи власну безкарність, гнув свою лінію до кінця.

Насіров Роман обіцяв піти з посади в 2017 році. Вперше про відставку Насіров заговорив восени. Приводом повинна була стати «податкова реформа», яку він же і саботував. Глава ДФС переконливо розповів, що піде з посади, як тільки завершить розпочате. Саме при ньому вже було просто-напросто «розчавлено» керівництво Одеської митниці, а Юлію Марушевську, яка її очолювала, видавлювали всіма силами, в тому числі і медіа-вкиданнями. Сам же Насіров на кінець минулого року всіляко демонстрував власну незламність. Однак почуття впевненості, що його, як креатуру, погоджену з олігархічними групами впливу, міняти точно будуть не скоро, підвела голову ДФС.

Демонстративна зневага до закону, який він демонстрував навіть після того, як його викрили в тому, що на роботу Насіров приїжджав в конфіскованій елітній іномарці, також робило свою справу.

НАБУ, яке ретельно продумувало, за що можна «взяти» податківця, явно вибрала гучну справу, яка не залишить від репутації чиновника каменя-на-камені. Однак, сам Продан став у свій час фігурантом розслідувань, пов'язаних з так званою «горіховою мафією», кришування якої приписують і Насірову. Якщо в результаті недбалості дій вінничанина, економіка України зазнає мільярдних збитків, то НАБУ вже дала чіткий сигнал, що візьметься і за нього. Звичайно, в разі того, якщо Гройсман зможе домовитися з олігархічними групами впливу про те, щоб Мирослав Продан очолив ДФС.