Громадяни України, фінансують оборонний бюджет України в розмірі 80 млрд гривень на рік, але при цьому більшість закупівель відбувається в засекреченому режимі. Масштаби зловживань досягають мільярди гривень, які виводяться на рахунки корупціонерів при потуранні – а скоріше співучасті – Президента Порошенка, передає Корупція.Інфо

Про це розповів в блозі «Української правди» народний депутат України Сергій Лещенко.

Вся галузь військово-промислового співробітництва є глибоко законспірованою, формально – через намагання зберегти "військову таємницю", а реально – через багатомільйонні "чайові", які генерує ця сфера для керівництва країни.

Популярне: "Тобто, 18% доходу …": В Україні ввели нові пільги. Хто може скористатися, і що потрібно знати

Що таке корупція в сфері оборони, наочно зрозуміло на прикладі діяльності державного заводу "Імпульс" з міста Шостка, яке входить в структуру Укроборонпрому, куратором якого є бізнес-партнер президента та перший заступник секретаря Радбезу Олег Гладковський.

Цей приклад – типовий. Але він показує, наскільки деградувала вся корумпована система.

Отже, в квітні минулого року "Імпульс" продав партію в кількості 109 упаковок капсуль-детонаторів та капсуль-запалювачів за 95 тисяч євро.

Покупцем виступив кіпрський офшор PH Strategic Business Limited. Одержувачем продукції була сербська компанія Sloboda.

Вона купила всю цю продукцію у кіпрської прокладки, але за суму… майже 700 тисяч євро. Проплата пройшла через латвійський банк ABLV, який в лютому 2018-го американський Мінфін звинуватив у відмиванні грошей.

Тобто різниця склала 600 тисяч євро на одній лише партії, які залишилися на рахунках фірми з Кіпру. Корупційний навар склав не 20 відсотків, і навіть не в два рази – а в сім (!) разів.

Ось документи, які показують продаж партії капсуль-детонаторів та капсуль-запалювачів з державного заводу на офшор – та з офшору на сербську компанію. З величезною різницею в ціні:

Ми з вами, громадяни України, фінансуємо оборонний бюджет України в розмірі 80 мільярдів гривень на рік, але при цьому більшість закупівель відбувається в утаємниченому режимі. Масштаби зловживань сягають сотень мільйонів доларів, які виводяться на рахунки корупціонерів при потуранні – а скоріше співучасті – президента Порошенка.

Ключовою установою в торгівлі озброєннями є концерн "УкрОборонПром", який після інавгурації Порошенка очолив маловідомий на той момент Роман Романов. У своїй офіційній біографії на сайті державної компанії він приховав факт, що його посадою перед цим кар'єрним злетом було місце роботи дилера у Херсонській області продукції компанії "Богдан", що належить Гладковському.

Під американським тиском цього року Порошенко був змушений звільнити Романова з посади керівника "УкрОборонПрому", але на своїй посаді залишається мозок усіх схем Світлана Хромець – заступник керівника "УкрОборонПрому", яка походить з тієї ж таки корпорації "Богдан". Вона очолювала один з напрямків концерну – дилера з продажу корейських автомобілів Хюндай

Міняються технічні фігури, але залишається на посаді головний ляльковод – заступник секретаря Радбезу з питань оборонки та власник компанії "Богдан" Олег Гладковський, а також директор цього театру – Петро Порошенко.

Сам президент, попри очевидну корупцію в сфері оборони, лише виступає з гучними піар-заявами. На кшталт цієї обіцянки "відрубати руки" причетним до зловживань.

Красти на військових контрактах – це не просто втрата грошей. Це підрив обороноздатності та удар по репутації країни в очах іноземних партнерів, які попри все продовжують підтримувати Україну. А тому всі причетні мають постати перед правосуддям після зміни влади. Тільки через створення прецедентів покарання ми можемо розірвати цю спіраль корупції.