сею2

Однією з найзагадковіших особистостей в українському бізнесі є мільярдер Леонід Юрушев. За весь час його бізнес-кар'єри, він не дав пресі жодного інтерв'ю або коментаря. Про його біографії теж ходять різні чутки, деякі кажуть, що він сидів у в'язниці, інші, що він займається відмиванням арабських грошей, треті говорять про його зв'язки з «донецькими». Поки українські ЗМІ гадають, хто він і звідки з'явився, бізнесмен продовжує «робити гроші» на різних махінаціях в будівельній і фінансовій сфері.

 

Згідно з інформацією українських ЗМІ, довгий час Леонід Юрушев залишався головним інвестором Арсенія Яценюка. За даними видання «Українська правда», в загальній складності штаб чинного прем'єр-міністра отримав від Леоніда Леонідовича майже $ 20 млн. Коли прийшов час «розплачуватися по боргах» Яценюк з радістю злив своєму покровителю кілька вигідних для нього проектів. Одним з них стало надання компанії «БФ енд ГБ Тревел Рітейл», підконтрольної Леоніду Леонідовичу, самої більшої площі під duty free в Борисполі.

Компанія "БФ енд ГБ Тревел Рітейл" торік виграла контракт на 10 років, за яким вона буде орендувати площі в аеропорту "Бориспіль".

Про це йдеться в сюжеті Схеми, передає Корупція Інфо

Як наголошується, саме ця компанія буде орендувати площу під магазини без митної торгівлі duty free.

"На конкурс в 2014 році подавалося п'ять компаній. Серед них і один з лідерів швейцарська компанія "Dufri", але умови були прописані так, що жодна іноземна компанія не мала шансу, в тому числі була норма про досвід роботи в Україні ", – йдеться в сюжеті.

У зв'язку з цим, швейцарцям не вдалося виграти даний конкурс.

В результаті, компанія "БФ енд ГБ Тревел Рітейл", яка була зареєстрована в Бориспільському районі Київської області з кіпрськими власниками, стала однієї з фірм переможниць конкурсу.

Згідно з сюжетом, саме вона отримала найбільшу територію оренди в аеропорту – 2050 м квадратних. Ще 750 квадратних метрів за традицією отримало ТОВ "Київріанта".

Як наголошується в сюжеті, саме завдяки зв'язкам з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком та екс-міністром Мінінфраструктури Максимом Бурбаком мільярдер отримав площу в "Борисполі".

За даними ЗМІ, пов'язують Юрушева з Яценюком і інші "ниточки". Наприклад, саме в період, коли Яценюк керував Нацбанком України (2004), Юрушеву вдалося накопичити стартовий капітал для створення банку "Форум".

У 2009-му, напередодні президентських виборів, кандидат на пост глави держави від "Фронту змін" Арсеній Яценюк, згідно з даними НБУ, відкрив рахунок свого виборчого фонду саме в банку "Форум". І, як стверджували політологи, саме Леонід Юрушев був основним спонсором передвиборної кампанії кандидата.