Занепокоєні лучанки уже звернулися до Кіберполіції, передає Корупція.Інфо

Популярне: 15 лютого – Стрітення: історія, народні прикмети і що категорично заборонено робити в цей день, щоб не накликати на себе біду

Лучанка та їїї подруга виявили групу підлітків, які вступили до "груп смерті" із смертельними завданнями та поштовхами до суїцидів.

За словами жінки, вона та її подруга – матері підлітків. Тому відстежують повідомлення щодо небезпечної "гри у синіх китів" та моніторять дописи у соцмережах з відповідними хештегами.Небайдужі відгукнулися на її заклик перевіряти місцевий сегмент Мережі і знайшли профілі підлітків із ВКонтакте у Луцьку, які є учасниками "груп смерті". Лучанка закликає попередити батьків та додає, що до Кіберполіції уже звернулися.

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їх адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний не випадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег.