В цей день церква відзначає важливе свято – «Стрітення». Читайте, які народні прикмети існували у наших предків, передає Корупція.Інфо

Популярне: Янукович зі своїми хоромами віддихає: з’явилися фото елітних вагонів від “Укрзалізниці”

Назва свята «Стрітення» походить від того, що в цей день була зустріч між Ісусом Христом і Симеоном. Його супроводжувала Анна-пророчиця. Єврейський закон говорить, що на 40-ий день після народження потрібно приносити в храм немовлят. Діва Марія як раз і принесла свого Сина, майбутнього Спасителя.

По навіюванню Святого Духа, в той же час у храмі з'явилися Симеон і Анна-пророчиця. Важливо відзначити, що з передрікання, Симеон не міг померти до зустрічі з Ісусом.

Люди найбільше чекали на це свято. Народ вважав, що 15 лютого зима зустрічається з весною. Стретенскі морози були останніми, тому вже не можна було вирушати в далеку путь на санях.

В цей день селяни піклувалися про домашню птицю. Господарі щедро насипали овес, примовляючи: «Годуй курей вівсом — влітку будеш з яйцем» . В іншому випадку, вважали господарі: «Якщо птах нап'ється води (тобто не поїсть) — наберуться господарі біди» .

Більшість прислів'їв існує і в наш час: «Стрітення зима з літом зустрілися»; «Сонце на літо, зима на мороз»; «У дні більше світла, у ночі менше холоднечі»; «Зима весну зустрічає, заморозити хоче, а сама від свого хотіння тільки потіє» .

Якщо 15 лютого йшов сніг, то варто було очікувати пізню весну. Це ж віщувало зоряне небо.

Поважайте і шануйте народні прикмети про погоду і звичаї наших предків.