Більшість українських чиновників офіційно живуть "на одну зарплату", однак у багатьох із них у декларації значаться автомобілі, вартість яких явно перевищує доходи.

Газета "Сегодня" провела розслідування та з'ясувала, якими машинами володіють українські політики й високопосадовці, передає Корупція.Інфо.

Багато високопоставлених чиновників їздять на службових авто з водіями.

Глава Національно банку України Валерія Гонтарева пересувається столицею на броньованому "Mercedes" (коштує кілька мільйонів гривень) у супроводі позашляховика цієї ж марки. Як зазначає сама Гонтарева, вона пересіла на службовий автомобіль у квітні минулого року після того, як їй почали надходити погрози.

При цьому, судячи з декларації, глава Нацбанку надає перевагу іншій автомобільній марці – Porsche. У її автопарку – автомобілі Porsche Panamera 2012-го року випуску і Porsche Cayenne 2013-го. В Україні такі машини можна купити за 2,2 і 2,8 млн грн відповідно.

jpg_18

Одним з найдорожчих авто володіє прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він їздить на Land Rover Range Rover 2013 року випуску, що коштує 2,5 млн грн.

jpg_19

Згідно з декларацією, глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заробив за минулий рік більше 6 млн грн. У його власності дві машини загальною вартістю понад мільйон гривень. Орієнтовна вартість потриманого Porsche Cayenne S 2007-го року випуску – 0,5 млн грн, ще 0,7 млн ​​вартує Mercedes-Benz GL 550.

jpg_20

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій, за декларацією, живе на одну зарплату. Минулого року він заробив менше 80 тис. грн. У власності нардепа автомобіль Suzuki SX-4 2013-го року випуску вартістю 0,5 млн грн.

jpg_21

У Генерального прокурора Юрія Луценка власного автомобіля взагалі немає. Він орендує Toyota Camry за 3 тис. грн на місяць.

jpg_22

Глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе задекларувала автомобіль Hyundai Elantra, 2013 року року випуску. Таку машину можна купити приблизно за 0,5 млн грн.

jpg_23

Президент Петро Порошенко, згідно з декларацією, користується трьома машинами. Глава держави орендував Range Rover 2011-го випуску і ВМW 750 LI 2011-го випуску. У власності гаранта також знаходиться Mercedes-Benz Vito 2010 року випуску. Останній можна купити за 0,5 млн грн.

3

У лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко, згідно з декларацією, взагалі немає ніякого транспорту. Те ж саме можна сказати й про секретаря РНБО Олександра Турчинова.

Додамо, згідно з даними АСЕА (European automobile manufactures association), кожен другий європеєць має автомобіль. При цьому, тільки кожен п'ятий українець дозволив собі придбати власний транспортний засіб. Середній вік машини в Україні – 18,2 року, а в Європі – 8,6 року.

За результатами дослідження Research & Branding Group, більшість українців їздять на старих машинах радянського/російського виробництва. У 30% автолюбителів машини старші за 30 років, у 33% – віком 6-10 років, у 19% – 11-15 років, а машинами, які не досягли 5-річного віку, володіють усього 12% українців.