Виборча комісія закінчує підрахунок голосів по Києву. Вибирати мера кияни будуть у другому турі, а от, хто стане депутатом міської ради, вже відомо з імовірністю 90%. Серед обранців з десяток дітей і родичів відомих політиків, яких можна назвати загальним словом – мажор.
В період після Майдану, здавалося, що призначати чиновників почнуть за професійними якостями. Але впливові татусі, як і раніше, вхожі в кабінети влади. В курилці міської адміністрації, як анекдот, розповідають історію про впливового політика, який запитав у сина, ким той хоче працювати – директором комунального підприємства або начальником управління? Синку, не замислюючись, відповів: та мені якось пофігу!
І, подейкують, що при Кличка він все-таки став чиновником. Чиновники-мажори У цивілізованих країнах чиновники, що йдуть на вибори, беруть відпустку. Щоб конкуренти не звинуватили у використанні адміністративного ресурсу. В Україні так не прийнято. Проходять в депутати Київради голова Святошинського району та генеральний директор "Київпастрансу".
Перший – Ілля Сагайдак. Він після Майдану став заступником голови Шевченківського району. Через півроку, вже при Кличко, пішов на підвищення – очолив Святошинський район. Кар'єрні успіхи, подейкують, пов'язані з його тестем – Олексієм Івченком, колишнім керівником НАК "Нафтогаз України". Цікаво, що народився Ілля в Гавані, столиці Куби. ЧИТАЙТЕ: П'ятірка лідерів на виборах до Київради: "Солідарність", "Батьківщина", "Самопоміч", УКРОП, "Рух за реформи" В районі 30-річний чиновник запам'ятався тим, що привчив усіх носити вишиванки, розставив по місту десятки вуличних скульптур. Якимось дивом Іллі Сагайдаку вдалося добитися перемоги в рейтингу районів Києва за серпень. Хоча раніше Святошинський район постійно займав одне з останніх місць.
Ілля Сагайдак з дружиною на відпочинок у Закарпаття\ Facebook.com Сагайдак активно веде сторінку в Facebook: подорожує по Новій Зеландії, то тягає залізо в тренажерному залі. По податковій декларації за 2014 рік Ілля Сагайдак заробив 586 тисяч гривень, всією родиною – 1,5 мільйона гривень. При цьому зарплата чиновника – лише 56 тисяч. Сам же Ілля Сагайдак визнає, що далеко не бідна людина, але не згоден зі статусом "мажор". ВІН запевняє – всього досяг сам без допомоги батька дружини. У Київраду він проходить від партії "Солідарність" по округу в Святошинському районі.
Скандальна фотографія – Сергій Майзель за кермом "Феррарі"\ Facebook.com Другий – Сергій Майзель.
40-річний чиновник з посади директора комунального підприємства зі складною назвою "Київжитлоспецексплуатація" раптом став керувати самим великим київським комунальним підприємством – "Київпастрансом". За чутками, допомогло особисте знайомство з мером Віталієм Кличком. Ще під час призначення розгорівся скандал – на сторінці в соціальних мережах місцем народження був зазначений місто Монако, а на одній із фотографій Майзель сидить за кермом "феррарі" за $400 тисяч.
Після скандалу з "феррарі" на сторінці керівника "Київпастрансу" тільки відібрані фотографії\ Facebook.com
Багато хто вважав, що керівник хронічно збиткового підприємства, де на той момент затримували зарплату на кілька місяців, може навіть не знати, скільки коштує проїзд в автобусі. Сам же Сергій Майзель стверджує, що він мільйонер з 1997 року, а фото в "феррарі" зроблено в 2011 році, коли в Києві відкрився фірмовий салон і він взяв машину на тест-драйв. У Київраду він проходить по округу в Деснянському районі. По третьому разу Частина депутатів майже в юному віці проходять до Київради вже втретє. Наприклад, Сергій Кримчак. В 22 роки, не закінчивши інститут, він став міським обранцем від Блоку Леоніда Черновецького, секретарем самої скандальної земельної комісії Київради. Очолював юридичну компанію, яку пов'язували з В'ячеславом Супруненком, екс-зятем Черновецького.
Сергій Кримчак до свята приготував подарунки киян, що проживають в його окрузі\ Facebook.com
Коли влада в місті змінилася, він був затриманий Службою Безпеки України за участь в махінаціях з виділенням ділянок землі, але пізніше Кримчака відпустили. У 2014 році Сергій став депутатом від "Демократичної партії України". На цих виборах 28-річний Кримчак заходить в Київраду по Дарницькому району від партії "Єдність". Трохи старше 31-річний Костянтин Яловий. На виборах 2014 року він пройшов у Київраду від "УДАР-Солідарність", але в цей раз стане депутатом від партії "Єдність". Костянтин – син Володимира Ялового, секретаря Київради часів Олександра Омельченка, і зять колишнього голови Шевченківського району Віктора Пилипишина.
Костянтин Яловий інспектує продуктовий ярмарок\ Facebook.com З досвіду роботи чиновника можна згадати хіба що 2011 рік, коли Яловий-молодший працював начальником апарату Оболонської адміністрації. Хто його покровитель – батько або тесть? Цілком можливо, що і той, і інший. Другий раз стане депутатом Костянтин Яловий від округу у Шевченківському районі. З менш відомих постатей – Ігор Кисельов. 31-річний депутат минулого скликання доводиться сином заступника голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Київської області.
Сайт відомства підтверджує посаду Петра Степановича Кисельова. Цікаво, що Ігор Кисельов є членом партії "Солідарність", але на вибори пішов від партії Олександра Омельченка "Єдність". Працює Ігор Кисельов начальником управління одного з управлінь Державної сільськогосподарської інспекції України. 33-річний Микола Негрич теж на виборах 2014 року став депутатом від "Удар-Солідарність", а зараз по Солом'янському району проходить від партії Омельченка.
ЗМІ пишуть, що Микола зять колишнього керівника "Київміськбуду" Михайла Голиці, так ще і його партнер по будівельному бізнесу. Співаки та тусовщики У міській адміністрації вистачає також людей, про яких колеги відгукуються, як про мажорів. Наприклад, в "Київтранспарксервісі" заступником начальника трудиться 29-річна Юлія Юрчук. На сторінках у соцмережах дівчина з яскравим макіяжем, у вечірніх сукнях – вона частий гість вечірок.
Цікаво, як часто Юлія Юрчук думає про проблеми паркування в місті?\ Facebook.com
Про те, як бухгалтер маловідомої фірми стала працювати в великому підприємстві, ходять різні чутки. Один з них такий, дівчина – пасія одного впливового депутата. Сама ж Юлія з журналістами розмовляти відмовляється, говорить лише про працевлаштування, мовляв, "вчасно опинилася в потрібному місці". Зміст фразу кожен може додумати в міру власної фантазії.