Колись місто було зеленішим, і замість нинішніх ринків шуміли затишні сквери.
"Колись і трава була зеленіша" – так жартівливо висловлюються, коли заходить розмова про минуле, і як в ньому жилося краще. Як пише Depo.Львів, судячи зі старих фотографій, раніше місто дійсно було зеленішим. У Львові поменшало парків, сквериків та клумб.
Ще кілька десятиліть тому зовсім інший вигляд мала площа Яна Осмомисла. Вона тоді називалась площа 300-річчя Возз’єднання, на честь входження 1654 року Лівобережної України до складу Московської держави.
Ще у 60-х років XX століття тут, як і зараз, працював ринок. Згодом на його місці була облаштована автостоянка. Уже у 1980-х роках з’явився намір побудувати тут готель "Золотий лев", проте його так і не побудували, а натомість на тому місці розбили сквер.
Проте вже в 1990-х роках сквер знесли, замінивши зелену зону на ринок "Добробут".
Схожа доля спіткала площу Вічеву. Замість скверу тут були декоративні клумби. Натомість на суміжній вулиці Лесі Українки дерев не було.
Досить дивним є той факт, що усі три назви – площа Вічева, вул. Лесі Українки та театр Марії Заньковецької були такими ж і в радянську епоху.
Ще за радянських часів на місці клумб було облаштовано автостоянку. З початком незалежності тут зробили невеличкий ринок "Вернісаж".
Зовсім протилежний до сучасного мала вигляд площа перед храмом Святого Андрія Первозванного на площі Соборній. В комуністичні часи вона носила назву площа Возз’єднання. Площа була повністю покрита зеленим насадженням.
Але у 1993 році храм було знову посвячено, а відновлені богослужіння збирали доволі значну кількість людей. Виникла практична потреба використовувати площу перед церквою, тому на зміну зеленому покриву прийшов кам’яний.
Усіяна травою площа Соборна була і з протилежного боку – по сусідству з вулицею Івана Франка, де зараз місце розвороту трамваїв.
Так виглядав в радянський час сквер на площі Кропивницького зі сторони вулиці Шептицьких (Кірова).
Змінили свій вигляд і площі перед фасадами головних корпусів двох університетів – Львівської політехніки та Національного універсітети ім. І. Франка.
І навіть проспект Свободи (колишній проспект Леніна) має зовсім не той колір, як колись.