Українські вчителі вимагають гідної оплати праці. Якщо в європейських країнах педагоги отримують в середньому по 3-4 тисячі євро на місяць, то в Україні їх зарплата іноді не дотягує навіть до двох тисяч гривень.
Тож освітяни написали петицію до Президента, аби він її розглянув.
У столичній школі Олександра Муляр викладає інформатику. Заводить у свій клас зі старенькими комп’ютерами. Вона залишила крісло гендиректора компанії з виробництва водостічних систем. Суттєва різниця і в зарплаті. Було – більше 1 тисячі доларів, а стало 1700 гривень.
За її словами, її мізерної зарплати не те, що на місяць – навіть на тиждень не вистачає. Родину забезпечує чоловік.
Я вважаю, що вчитель повинен отримувати від 1 тисячі доларів і вище, щоб він мав змогу не тільки жити в Україні, як людина, а мав змогу ще поїхати за кордон. Привезти щось цікаве, розказати дітям, — вважає вчителька.
А от у вчительки початкових класів із Луцька бюджет на місяць – усього 2 800 гривень. Така зарплата – вже з урахуванням вислуги років, класного керівництва та перевірки зошитів.
Найбільше Ольга витрачає на їжу – 1, 5 тисячі гривень. Іноді батьки допомагають продуктами з села. 900 гривень платить за комуналку. Залишається 400.
Профспілка вчителів України звернулася до Петра Порошенка з вимогою встановити посадові оклади вчителів — на рівні середньої зарплати працівників промисловості. Нині це 5 600 гривень. Електронна петиція набрала необхідні 25 тисяч підписів.
Президент доручив прем’єру при реформуванні освіти врахувати вимоги педагогів, але чиновники кажуть, так одразу збільшити вчительські зарплати майже втричі — не можуть.
На це треба 50 мільярдів гривень, а їх у держбюджеті немає. Освітяни таким обіцяним покращенням не надто задоволені.
Профспілка наполягає, щоб оклади вчителів все ж підтягнули до середніх зарплат промисловців, але впродовж кількох років. Утім, Міністерству фінансів така ідея не сподобалась.