Національна поліція розслідує зловживання ДК «Укроборонпром». Як свідчить ряд визначень Шевченківського райсуду Києва, мова йде про розтрату грошей чиновниками, шляхом їх виведення через фіктивні компанії.
Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ, передає Корупція Інфо
Кримінальне провадження №12016100100011919 відкрили наприкінці вересня після заяви нардепа Віталія Купрія (ч. 2 ст. 191 КК).
Політик раніше заявляв, що на підприємствах оборонного комплексу витрачають сотні мільйонів гривень. Він також оприлюднив список фірм-одноденок, які використовувалися для розкрадання грошей.
За даними нардепа, для забезпечення роботи схеми керівництво концерну змінив начальників ключових оборонних підприємства на лояльних людей. На посаді директора Житомирського бронетанкового заводу влаштувався чиновник, якого раніше судили за підробку документів, але амністували. В іншому випадку керівник Миколаївського бронетанкового заводу вивів частину активів і створив искусстенные борги підприємства на 28 млн гривень.
«Вихідці з Херсона (пов'язані з гендиректором концерну Романом Романовим і його вже колишнім заступником Сергієм Пинькасом), стали керівниками ключових підприємств концерну, а саме: ДП «Житомирський бронетанковий завод» (Олексій Бабич — брат колишнього заступника директора концерну Андрія Бабича), «Київський бронетанковий завод», «Харківський бронетанковий завод» і «Конструкторське бюро артилерійського озброєння» Молоді люди, у яких практично відсутній досвід роботи, що дозволяє реалізувати схеми з переведення грошових коштів у готівку і виводити активи очолили ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод» (26 років)» і «Спецтехноекспорт» (28 років). Директором ДП «Харківський машинобудівний завод» призначили Олександра Пащенко (син заступника директора «Укроборонпрому» Юрія Пащенко)», — пояснює депутат.
Поліція перевірила ці дані і вже знайшла ряд фінансових порушень у діяльності чотирьох оборонних підприємств: Житомирський і Київський бронетанкові заводи, Одеський авіаційний завод 410-й завод цивільної авіації. Слідчі вважають, що підприємства займаються штучним завищенням обсягів податкового кредиту з ПДВ, проводять держзакупівлі в одних і тих же фірм, що проводять безтоварні операції з подальшим виведенням коштів у тіньовий сектор економіки через мережу фіктивних компаній.
За попередніми оцінками за минулий рік оборонні заводи уклали договори поставки неіснуючих послуг, робіт і товарів на 283,2 млн. гривень.
У даний момент поліція перевіряє фірм, на підставі договорів з якими держпідприємства сформували податкові кредити. Поки що у справі фігурують «Промелектроніка», «Оптимумспецдеталь», «Дивитс», «ВП Патріот», «Вертоле», «Авиатехкомплект», «Листтехпоставка», «Юкойл», «Экором», «Крок», «Авиамакс», «Спецавиасервис», «Тех-партнер», «Інтер сталь лтд» і «Булет лайн».
Ряд даних компаній вигравав тендер і в інших підприємств ДК «Укроборонпром». Все це може свідчити про масштабної корупційної схеми, нитки якої тягнуться до вищих ешелонів влади.