Трійця це одне з головних і великих свят у християн, яке шанується нарівні з Великоднем. У 2017 році цей день буде відзначатися в неділю, 4 червня. Трійця отримала свою назву на честь сходження Святого Духа перед апостолами, яке було обіцяно Ісусом Христом перед Вознесінням, – передає Корупція Інфо

Популярне: Ви це вже чули? Турчинов розповів важливу інформацію про війну, це може все кардинально змінити

 

У віруючих основним символом вважається вогонь. Адже саме в вигляді полум’я син божий з’явився перед своїми учнями. Саме тоді відбулася перша проповідь, і був закладений фундамент Царство Божого на землі. Трійця вважається днем ​​заснування християнської церкви.

У це світле свято в храмах йдуть урочисті богослужіння. Священнослужителі одягаються в білі або зелені наряди, які є символом відродження Святого Духа. При цьому під час молитов священики і моляться встають на коліна.


Богослужіння на Трійцю

Християни у себе в будинках прикрашають все свіжоскошеної травою, гілками молодих дерев та іншими рослинами. Також пучки зеленої травички приносять і в саму церкву.

Стародавні слов’яни вірили, що кілька крапель воску від свічки, що горить потрібно обов’язково пролити на пучок трави. Це мало символізувати краплі дощу, які зрошують землю. Вважалося, що якщо провести такий нехитрий обряд, то влітку можна буде уникнути посухи.

Традиційно на Трійцю люди збирали цілющі трави. Вважалося, що саме в цей день вони отримували велику силу.

Господині прикрашали будинки гілочками клена, берези, дуба або горобини. Заборонялося лише використовувати гілки верби.

Ромашки та волошки були основними квітами. З трав брали аїру, любисток, м’яту, папороть і полин. Вважалося, що ці трави очистять будинок від негативної енергії і захистять від злих сил.

Також не можна було викидати ці гілки в сміття. Після їх потрібно було просто спалити на багатті.

Обов’язковим вважалося відвідування церковного храму. На богослужінні приносили пучок трави, який потім забирали додому як оберіг.

На Трійцю поминали людей, які померли не своєю смертю, безвісти зникли та навіть самогубців. Християни йшли на цвинтар і там роздавали милостиню.

Господині готували святковий обід. Пекли хліб або пиріг і його шматочок ховали і зберігали до того часу, поки донька не вийде заміж. Люди вірили, що так дівчина щасливо вийде заміж, а її чоловік не буде зловживати алкоголем.

Також на Трійцю незаміжні дівчата ворожили. Вони спускали на воду сплетені віночки. Якщо вінки сходились на воді, то скоро дівчину повинні були відвідати свати. Крім того, всі сни в святкову ніч вважалися віщими.