Росія отримає можливість розрізати Україну навпіл масштабним військовим вторгненням. Це станеться в разі російської окупації Білорусі та перетворення її на частину Союзної держави.
Про це в ефірі ObozTV заявив експерт Інституту міжнародного центру демократії Євген Дикий. Він додав, що в такому разі ЗСУ треба буде майже подвоїти свою чисельність.
"Нам доведеться створювати не менше угруповання військ, ніж те, що зараз стоїть на Донбасі. І розгортати його на Поліссі. Зрозуміло, що це купа грошей і купа проблем", — пояснив Дикий.
Він додав, що у разі успішної російської окупації Білорусі ЗС РФ зможуть відрізати північну і центральну Україну від західної, повторивши сценарій 1919 року.
"Для нас цей аншлюс Білорусі дуже небажаний. До речі, першими термін аншлюс прямо і безсоромно вжили саме російські політологи", — нагадав експерт.
В свою чергу, Президент Білорусі Олександр Лукашенко "заграє" до глави Росії Володимира Путіна. Але це може й не допомогти "бацькі"…
"Росія із задоволенням поглинула б колишню радянську республіку. Такий сценарій дозволив би Путіну втримати в руках владу і після 2024 року", – написав журналіст французького видання Le Point Марк Нексон у своїй статті "Білорусь побоюється анексії з боку Росії".
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
"64-річний білоруський президент Олександр Лукашенко влучно робить подарунки. На Новий рік він ощасливив очільника Кремля чотирма мішками картоплі та шматком сала з намірами нагадати тому про характер ресурсів, котрими володіє його країна з 10 мільйонами жителів. Та послав йому меседж, суть якого полягала в таких слова: "Ми володіємо лишень скромними сільгоспугіддями".
Продуманий хід. Лукашенко, якого колись прозвали у Вашингтоні "останнім диктатором Європи", живе в страху, що Москва може оволодіти його країною", – говорить автор статті.
У спільній союзній державі Москва контролювала б усі важелі: валюту, митницю, судову систему та, звісно, президентство. Ця стара ідея фігурує в договорі, підписаному обома державами в 1999 році, який досі залишається лише на папері, – зазначає журналіст.
Кремль усіма силами намагається відновити "союзний" договір. У грудні Лукашенко довелось тричі відвідувати Росію для зустрічі зі своїм колегою. Російсько-білоруська робоча група на чолі з російським міністром економічного розвитку працює над вирішенням цього питання.