Командувач силами ООС Олександр Сирський розповів про те, як може відбуватися входження миротворчих сил на Донбас і наскільки це є реальним зараз.
Про це генерал-лейтенант розповів у інтерв’ю Укрінформу.
“Тут ключовим є те, який мандат отримують миротворчі сили. Для нас важливо, щоб вони застосовувалися в повному обсязі, при цьому не лише на лінії розмежування, а й із виходом на українсько-російську ділянку державного кордону. Її миротворці мають взяти під особливий контроль, щоб припинити постачання з тієї сторони палива, боєприпасів, техніки та людських ресурсів. Просте розведення сторін та введення миротворців нічого не вирішить, а лише заморозить конфлікт у тому стані, в якому він зараз є”, – твердить командуючий.
Також Сирський не забув нагадати, що процес введення миротворців може затугнутися на роки.
“До того ж, ми маємо безпрецедентно велику лінію розмежування довжиною 403 км, якщо не рахувати неконтрольований українсько-російський кордон на окупованих територіях”, – додає він і на кінець підкреслює, що всі ці наведені чинники потрібно враховувати в процесі підготовки можливої миротворчої місії в Україні.
Нагадаємо, раніше У зоні Операції об'єднаних сил – на відстані у кілька десятків кілометрів від лінії боєзіткнень – провели українські танкові навчання. Там показали військову техніку, побут танкістів і роботу систем протиповітряної оборони.
Сталеві монстри долали перешкоди, працювали протимінним тралом та стріляли – по-двоє та ще й під час руху.
Особливістю навчань стало те, що на них були присутні командири усіх танкових батальйонів з кожної бригади, які зараз на передовій. Таке рішення ухвалили, аби стандартизувати всі навчання танкістів у кожному підрозділі.
Натомість військові запевнили, що якщо будуть потрібні на фронті, то дістануться туди за півгодини.
Спостерігав за цим командувач ООС Олександр Сирський.
В ході цих занять командири батальйонів мали можливість між собою обговорити певні питання, поділитись досвідом, який вони мають: можливо, щось у них краще, можливо щось гірше. І також вони зможуть отримати всі навчально-методичні документи, які були тут відпрацьовані, – наголосив він.