Кожного року доводиться говорити про болюче і цей рік не виключення. Так, поворотним моментом для держбюджету стала децентралізація влади і, як наслідок, – бюджету.

Про проблемні моменти у прийнятті обласного бюджету на Львівщині розповів голова постійної  комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради, Ярослав Качмарик.

«Децентралізація влади і управління передбачає і бюджетну децентралізацію. Важливо, що бюджетний процес у Львівській області відбувається публічно, дискусіями. Львівська обласна рада на вчорашньому сесійному засіданні, приймаючи обласний бюджет, також прийняла звернення до Верховної Ради і Кабінету міністрів по частині необхідних змін у державному бюджеті та бюджетному кодексі."

Оскільки очевидно, що бюджетна децентралізація – це передача повноважень і фінансових ресурсів, якими їх забезпечують. Такі процеси часто не збігаються в часі, тому існують «болючі місця», які були, зокрема, під час громадських обговорень і під час сесії: чи передавати низку закладів і установ, як-от культури, освіти, охорони здоров'я з обласного бюджету на місцевий.


Ярослав Качмарик вважає, що для представників сфери культури буде краще перейти на місцевий бюджет. Але свої запити потрібно буде логічно обґрунтувати.

«Можна зрозуміти людей, які приїхали до обласної ради і кажуть, що хочуть і далі бути на обласному бюджеті. Але їм дуже складно пояснити, що великі міста, як Львів чи Дробич, якраз виграють від бюджетної децентралізації. І там, можливо, і танцювальним колективам, і школам дитячо-юнацьким, спортивним може бути краще, фінансовий ресурс для того буде більшим», – сказав представник Львівської обласної ради.

Якщо брати завантаженість бюджетної сфери, то вона є недостатня


«Кожен бюджет хоче мати якийсь резерв ресурсу. Тому потрібно обґрунтовувати свої потреби і приймати управлінські рішення. Проте хочу заспокоїти всіх тих, хто отримував зарплату з державного бюджету, а в подальшому – буде з обласного чи місцевого: ці люди не залишаться без оплати праці», – додав він.

До «болючих місць» Ярослав Качмарик також зарахував часткові скорочення та недостатню завантаженість бюджетної сфери.

«Ті речі, які відведені в бюджеті на оптимізацію бюджетної сфери, а саме структури, прописані на галузевому рівні, передбачають цілу низку дій, зокрема, часткові скорочення. На оптимізацію потрібен час, і зрозуміло, що на Львівщині в цьому є нагальна потреба. Якщо брати завантаженість бюджетної сфери, то вона є недостатня: і укомплектованість класів, і завантаженість в лікарнях, в бібліотеках тощо», – перерахував голова постійної  комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради.

 

Джерело: Корупція.інфо

 

Архе