Віце-президент Європейської комісії, представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель прокоментував розмови про можливе припинення безвіза з Україною. За його словами, наша країна продовжує відповідати критеріям, необхідним для безвізового режиму з ЄС.
Про це Боррель сказав на на спільній з главою МЗС України Дмитром Кулебою прес-конференції в Києві, яка пройшла 22 вересня.
За його словами, українська сторона дотримується домовленостей і підтримує умови для існування режиму.
Інциденти навколо Спеціалізованої антикорупційної прокуратури можуть теоретично вплинути на ситуацію, однак не раніше наступної дати перегляду, коли розробляють відповідний звіт.
“Що стосується припинення безвізового режиму … В ЄС є відповідний механізм, в рамках якого готуються регулярні звіти щодо дотримання всіх вимог. Останній такий звіт був датований 10 липня 2020 року, він був перед самітом (лідерів ЄС, які пройшли в середині липня – Ред .). Цей звіт підтверджує, що Україна продовжує відповідати всім орієнтирів, пов’язаних з безвізовим режимом. У той же час також наголошувалося на важливості подальшої ефективної, незалежної роботи антикорупційних органів та уникнення політизації правоохоронних органів”, – сказав Боррель.
Він додав, що ЄС буде підтримувати Україну в створенні антикорупційної інфраструктури та впровадженні судової реформи.
“Україна обрала шлях реформ і вже досягла значного прогресу в цьому відношенні. Ви можете повністю розраховувати на нашу підтримку. Безумовно, ми особливо зацікавлені у всіх тих питаннях, які стосуються створення антикорупційної інфраструктури і також впровадження судової реформи. Ці питання залишаються надзвичайно важливими. Вони , зокрема, важливі для того, щоб відповісти на запит українського народу, і для того, щоб залучити нові іноземні інвестиції”, – зазначив Боррель.
У свою чергу Кулеба сказав, що Україна залишається вірною реформам і зацікавлена в незалежній антикорупційної інфраструктурі.
“Ми обговорили хід і результати українських реформ. Я запевнив свого колегу в тому, що Україна залишається вірною реформаторської порядку денному. Ми зацікавлені у функціонуванні незалежної антикорупційної інфраструктури в Україні і будемо продовжувати економічні реформи, які сприятимуть поступовій інтеграції української економіки в ринки ЄС” , – запевнив глава МЗС.
Безвізовий режим діє з 2017 року, протягом останніх тижнів в політичних колах поширюється ідея про можливість скасування домовленостей через невдоволення європейських партнерів рішеннями Києва.
Нагадаємо, про те, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з Європою через методу призначення членів комісії, які будуть призначати главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, днями заявила німецький депутат Європарламенту Віола фон Крамон.