Дмитру Разумкову в разі відставки з поста спікера Верховної Ради і дострокових президентських виборів найбільш логічно приєднатися до команди мера Києва Віталія Кличка.

Про це в бесіді з шеф-редактором порталу “Хвиля” заявив політтехнолог Тарас Загородній.

“Разумков найбільш логічно виглядає в команді Кличка. Тому що частина” зеленого електорату “може проголосувати. 4-3% може піти до нього. Тут може вийти досить вдалий симбіоз, але вийде у них чи ні – це теж питання. І хто на що ставитиме, як буде відбуватися поділ праці. Я не бачу, як Разумков самостійно спливає. Ну з чим він може це зробити? “, – висловив він думку.

Експерт також виключив ймовірність того, що нинішній глава ВР може примкнути до команди екс-президента Петра Порошенка і лідеру партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко.

Політтехнолог вважає, що після відставки Разумкова Офіс президента спробує зняти Кличко з поста глави Київської міської держадміністрації.

Загородній вважає, що у Кличка є шанси конкурувати з Зеленським на наступних президентських виборах, оскільки він може стати “консенсусом” між елітами і народом, “навколо якого щось почне вибудовуватися”.

При цьому він зазначив, що Кличко підтримують близько 50% жителів Києва, але в області він має більш низькі показники.

“Поки питання, як він буде себе позиціонувати. Але зрозуміло, що він не збирається здаватися. Його” зіпхнути “важче, ніж Разумкова. Це все-таки столиця”, – сказав експерт.

Відзначимо, що “слуги народу” прийняли рішення про винесення на голосування в понеділок рішення про відставку Дмитра Разумкова.

Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко вважає, що на цей час мова йде не про “спроби”, а про “спробу”, скоріше навіть про анонс “спроби” зняти Разумкова.

“Питання про відставку Разумкова виникло б неминуче, — зазначає він.

— Було очевидно ще з осені минулого року, що спікер ВР став поступово дистанціюватися від президентської команди, все сильніше проявляє самостійну політичну позицію. Протиріччя між Разумковим і президентською командою накопичувалися і посилювалися. А згідно із законом про олігархів вони загострилися, вийшли в публічну сферу. Розрив став майже неминучим”.

Володимир Фесенко акцентує, що для президента Зеленського важлива командність у діях його соратників. А якщо хтось порушує принцип дій як єдиної команди, Зеленський з такими людьми розлучається. Рано чи пізно. Так було, наприклад, з колишнім головою Офісу президента (ОП) Андрієм Богданом, з деякими іншими.

“Те, що в ОП відхрещуються від ініціативи відставки Разумкова з посади спікера ВР, є, можливо, тактичний прийомом, — продовжує політолог.

— Сенс його — зняти напругу всередині фракції “Слуга народу” (СН) по конфліктного питання зняття спікера. І зробити це перед зустріччю з резидентом. При цьому у Трускавці відбувався зондаж позиції окремих депутатів фракції з цього питання (через збір підписів за відставку)”.

Експерт не виключає, що Разумкова посилали одночасно і сигнали про можливість відставки, і про те, що остаточне рішення ще не прийнято. Але, судячи з того, що спікер так і не з’явився в Трускавці, рішення про відставку вже остаточно сформовано.

На думку Володимира Фесенка, рішення це приймалося президентом і його найближчим оточенням з урахуванням настроїв всередині фракції “Слуга народу”. А індикатором цих настроїв стало кількість нардепів СН, готових підписати звернення з ініціативою відставки голови ВР.