Своїми діями Ахметов закликає Зеленського розпочати переговорний процес, однак Зеленський непохитний. Розуміючи це можемо очікувати, що основна війна ще буде попереду.
Олександр Мартиненко на 24 каналі заявив, що конфлікт президента з олігархом не має вигляд війни.
Мартиненко вважає, що у стосунках Зеленського й Ахметова поки триває виставлення переговорних процесів.
“Це ще навіть не війна”, – пояснив він.
“Це просто підготовка до переговорів. Проте якщо результатів не буде й переговори не почнуться, то тоді це переросте в серйозну війну зі всіма наслідками”, – зазначив журналіст.
Жоден з опонентів непохитний, а отже Ахметов може вдатися до більш різких дій. Але точно не вимкне електроенергію.
“Кінець кінцем він же не самовбивця”, – наголосив Мартиненко.
Він пояснив, що Ахметов – відповідальний за сектор економіки на 70%. Тому олігарх прекрасно розуміє ситуацію і робитиме все, щоб вся система працювала на 100%. Але все ж, якщо піде на це, то конфлікт може дійти свого Апогея.
Мовиться навіть і про ймовірне ув’язнення Ахметова, таку думку висловив Олексій Антипович. У такому разі хтось з українців може зрадіти і “поплескати”. Проте є й такі, які зреагують інакше, хоч “у випадку Ахметова немає політичної складової”.
Варто згадати і “Схеми” з “Центром протидії корупції”, які не так давно випустили матеріал, в якому звинуватили структури Ріната Ахметова в приховуванні інформації про аварію на Бурштинській теплоелектростанції, внаслідок якої, за їхніми словами, було завдано шкоди не тільки екосистемі регіону, але й зазнало ризику здоров’я жителів прилеглих до ТЕС районів.
Тоді ж генпрокурор України Ірина Венедиктова надіслала прямий привіт найбагатшій людині в Україні та натякнула на кримінальні переслідування його компаній. Протистояння Банкової та Ахметова, схоже, загострюється. І в нього втягуються нові сили.
Політолог, директор аналітичного центру “Політика” Микола Давидюк вважає, що цей конфлікт для Ахметова перейшов у емоційну площину. Тоді як для Зеленського він поки що – у політичній площині.
“Президентові було б круто реалізувати запит сусіпльства на боротьбу з олігархами. Тим більше, що Ахметов з погляду антирейтингів олігархів посідає 1 місце. Це і зданий Донецьк, і корупція, і екологія, і промисловість, багато інших питань, – пояснює політолог.
Для Зеленського важливо політично продати цей кейс. А для найбагатшого українця це вже не стільки бізнес (у будь-якому разі він заробляє чимало), скільки довести президентові, хто такий Рінат Ахметов”.
Мотивація у них, наголошує Микола Давидюк, різна, але інструменти – схожі. І одна, і друга сторони працюють на максималках – для того, щоб привести ворога в гірший стан. І на своїх умовах написати умови нового миру.
“Сторони визначили якогось переговорника, але, як показують останні події, той поки що їх не привів до перемир’я. Йде постійне напруження. Ахметов навряд чи випадково саме зараз отримав почесну нагороду у штаб-квартирі УЄФА у швейцарському Ньйоні.
Так він фактично натякнув, що тиснутиме на Офіс президента, зокрема через великих футбольних босів. А Зеленський показав, що готовий до війни – і медійної, і політичної. Думаю, на початку року це протистояння залишатиметься топовим у нашій країні”, – резюмує Микола Давидюк.