Звернення Міністра оборони Олексія Резнікова у Раді закордонних справ ЄС на рівні міністрів оборони за участю Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
Олексій Резніков подякував Європейському Союзу, Північноатлантичному альянсу та усім країнам, які сьогодні стоять поряд з Україною і розповів про поточні справи на фронті.
«Згідно з нашими оцінками, за 80 днів повністю знищено 17 російських БТГр. Незважаючи на величезні втрати, росіяни досі значно переважають нас у важкій зброї. В першу чергу – в авіації, а також в бронетехніці, РСЗО, артилерії», – написав Резніков.
За даними української розвідки, загальне об’єднане угруповання військ, яке застосовується проти України (з урахуванням резервів) нараховує близько 167 тис. особового складу.
Безпосередньо розгорнуто для участі у бойових діях 91 БТГр. Ще 55 БТГр може бути залучено з резерву та після відновлення протягом 1-2 місяців.
«На теперішній час основні зусилля Кремля зосереджені на спробах оточення та знищення угруповання Збройних Сил України у Донецькій та Луганській областях, створення та утримання сухопутного коридору з Росії до Криму та повну окупацію півдня України. У зоні ведення бойових дій росіяни інтенсивно обстрілюють цивільні об’єкти, житлові будинки, що призводить до великих жертв серед цивільного населення», – відзначив Резніков.
За його словами, противник наносить ракетно-бомбові удари по об’єктам військово-промислового та паливно-енергетичного комплексів України на території нашої держави. Цілями також є елементи транспортної інфраструктури та логістичні “хаби”. Кремль збільшив кількість ракетних ударів по території південно-східних областей України та у районі Одеси.
«У переважній більшості застосовуються крилаті ракети повітряного базування з літаків дальньої авіації, не заходячи у повітряний простір України. Зберігається загроза ударів крилатими ракетами морського базування (у першу чергу КРМБ “Калібр”) з кораблів та підводних човнів з акваторії Чорного моря та ракетами берегових ракетних комплексів “Бастіон”», – зазначив Резніков.
За багатьма ознаками, говорить Олексій Резніков, Росія здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції. Війна переходить у затяжну фазу. Ми бачимо, як на Херсонщині, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони.
«З огляду на це я хочу зробити кілька акцентів. Перше. Кожен день війни приносить жертви серед наших військових та величезні страждання цивільного населення. Особливо – на тимчасово захоплених Росією територіях», – написав він.
Резніков зазначив, що війна руйнує українську економіку. З кожним днем збільшується потреба у ресурсах на відновлення.
«Ми дуже зацікавлені отримувати міжнародну допомогу, купувати зброю максимально швидко та у потрібних кількостях. Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на довгих дистанціях (MLRS, важка артилерія, авіація, ракети). Ми прагнемо зберегти життя наших людей», – наголосив він.
«Друге. Ми бачимо потребу підвищити ефективність міжнародної допомоги за рахунок кращої координації зусиль усіх партнерів», – сказав міністр оборони.
«Ми зацікавлені скоординувати зусилля усіх партнерів – ЄС, НАТО, США, Великої Британії, Канади, Австралії, Японії та інших країн – у такий спосіб, щоб:
по-перше, розкласти можливі надходження у три умовні корзини – короткострокову, середньострокову, довгострокову; щоб формувати необхідні спроможності та розраховувати на певні можливості у конкретний час.
Це важливо, у тому числі, з точки зору підготовки персоналу.
по-друге, подивитися на усі надходження не тільки через кількість, а через критерій розвитку спроможностей Збройних Сил України», – відзначив Резніков.
Зокрема, в ідеалі метою є отримання озброєння та військової техніки не просто у вигляді окремих одиниць, а у вигляді organic unit. Щоб у підсумку ми отримували не просто гармати, а одночасно засоби контрбатарейної боротьби, машини управління, БПЛА для наведення на цілі, засоби ППО / ПРО для прикриття. Елементи цього комплексу можуть надходити з різних країн, але за рахунок інтеграції ми отримаємо якісну перевагу.
«Україна вже довела, що може бути надійним безпековим партнером. Посилення України – це посилення Європи на сході», – резюмував міністр.