Зараз Україна найбільш “прокачана” іноземною зброєю держава світу. Пентагон за 10-бальною шкалою оцінив ефективність ЗСУ на 12.
З часів Другої світової війни Україна – країна, яка має найбільше іноземної зброї. За кількістю Javelin, ми друга країна в світі після США. Найближчий такий прецедент в історії – війна Судного дня 1973 року, коли союзники, насамперед США, “прокачали” Ізраїль зброєю.
Україні надається дуже широка номенклатура зброї. І тут мовиться не лише про артилерію, а й про протипіхотні міни, патрони, ручні протитанкові гранати, гранатомети, кулемети, міномети, звичайні ручні гранати тощо, – розповів 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник.
Черник розповів, що має свою концепцію абсолютної перемоги України. Вона має кілька пунктів:
розвал рф на 15 – 20 держав;
у росії забирають ядерну зброю;
та частина, яка залишиться росією (умовно московська чи російська республіка), буде відсічена від газу й нафти;
ідеологічне очищення росії не менше, ніж три покоління;
найголовніше – вступ України в НАТО.
За його словами, рішення на пониження геополітичного статусу росії найпотужнішими країнами світу прийнято. На жаль, це відбувається нашими руками.
Україна отримує потужну військову допомогу від західних партнерів. Але для остаточної перемоги над ворогом її обсяги мають збільшитися.
Наразі нам потрібні конкретні види озброєння, які можуть змінити хід війни.
За словами військового експерта Андрія Жданова, українським захисникам потрібно більше зброї, аби остаточно вибити ворога з нашої землі. Він назвав такі позиції:
Військовий експерт зауважив, що на Leclerc від Франції навряд чи можна сподіватися, адже Макрон чітко заявив про свою позицію. Натомість США мають на зберіганні достатню кількість Abrams, тож вони можуть надати їх Україні. Так, вони не останньої версії модернізації, але більш-менш боєздатні й технічно справні, – наголосив він.
Жданов пояснив, чому США не поспішають передавати техніку Україні.
“Ніхто не хоче віддавати власні запаси – їх треба замінити. Або отримати гроші на відновлення, або отримати гарантії безпеки від іншої країни, або почати виробництво новітніх зразків озброєння”, – відзначив він.
Так, у США має запрацювати власний військово-промисловий комплекс. Тоді, припускає Жданов, вони почнуть знімати зброю зі зберігання і передавати Україні. Або ж постачати те, що випускатиме завод.
Очікувати на надходження необхідної кількості зброї можна не раніше осені. Її мають передати у межах ленд-лізу.
Зауважимо, у Пентагоні констатують, що українські війська на півночі країни досягли певних успіхів на відвойованій території, у тому числі в районах поблизу Харкова. Крім того, ЗСУ завдали точного удару по аеродрому в Криму, що підірвало можливості російської авіації в регіоні. Про це заявив чиновник Міноборони США, повідомляє прес-служба міністерства.
– В українському місті Херсоні українські сили продовжують чинити сильний тиск на росіян. Наприклад, вони завдали збитків мостам, якими користувалися росіяни, – розповів чиновник.
За його інформацією, також 9 серпня Україна обстріляла російську авіабазу Саки, розташовану в районі Криму, який був захоплений та анексований Росією у 2014 році. За словами чиновника, бомбардування серйозно вплинуло на російську авіацію та особовий склад.
Він додав, що атаку було здійснено не за допомогою тактичних ракет ATACMS, нагадавши, що США не постачали їх Україні.
– Хоча росіяни мають значно більшу силу, ніж Україна, те, що протиставляється росіянам, – це вплив (успіхів України), що триває, на їх моральний дух, їх здатність підтримувати себе, – зазначив чиновник.
Чиновник сказав, що за шкалою від 0 до 10 ефективність збройних сил України дорівнюватиме 12, “просто виходячи з того, наскільки вражаючими вони були для нас у багатьох відношеннях”. Українські військові знайшли способи робити те, що ми могли б і не подумати, що це можливо».