На Сватівському та Кремінському напрямках ЗСУ просуваються уперед.
Про ситуацію на Луганщині станом на вечір 27 жовтня розповів голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.
“Окупанти намагалися прорватися в Білогорівку, але всі їхні атаки були відбиті”, – розповів Гайдай в ефірі одного із телеканалів.
Через дощову погоду наступ на Луганщині сповільнився, але просування є.
Водночас, ворог активно накриває “градами” звільнені населені пункти. На деокупованих територіях тотальна розруха людей залишилося небагато, в одному із сіл — лише шість, розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
Серед 17 людей, що залишалися в Білогорівці, був літній чоловік та донька, яка за ним доглядала – саме вони днями загинули від російського снаряда.
Росіяни вивезли людей із Попасної Луганської області та готують місто до оборони.
Глава Луганської ОВА повідомив, що війська РФ закрили населений пункт і створюють із нього «фортецю на руїнах». Він додав, що всі деокуповані села у регіоні майже повністю зруйновані.
«Через ситуацію з безпекою військові досі не дають дозволу, щоб адміністрації заходили до села та налагоджували життєдіяльність”, – розповів Гайдай.
За словами Гайдая, де-юре в так званій «лнр» міста Попасна вже не існує. Більше того, подібна доля може чекати й інші міста області, зокрема Сєвєродонецьк та Лисичанськ.
І хоча сьогодні ми встановлюємо стяг на руїнах звільнених міст та сел, завтра під мирним небом ми їх відбудуємо.
Як зазначив Гайдай, не перший раз колаборанти на Луганщині намагались виїхати з області на територію Російської Федерації.
“Не вперше їх повертають назад. Повертають їх назад, щоб вони захищали свою псевдореспубліку. У нас є дуже велике бажання зустрітись з ними і поспілкуватись про те, як вони зраджували свою країну”, – підкреслив голова Луганської ОВА.
Луганську область потрібно розглядати як і Харківську – там той самий сценарій звільнення. Таку думку в одному з інтервяю висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
На його думку, в Луганській області в росіян є головна транспортна артерія, яка сполучає південь і північ області. Точно так само, як це до звільнення було й у Харківській області. У випадку з останньою це було траса Вовчанськ – Великий Бурлук – Куп’янськ – Ізюм.
До речі, в Ізюмі була доволі велика кількість російських окупаційних військ. За силами й засобами, вона була достатньо загрозлива. Адже їх готували для наступу на Слов’янськ і Краматорськ,– відзначає Олександр Коваленко.
Дуже схожа ситуація є й на Луганщині. Тут у росіян теж є схожа транспортна артерія Троїцьке – Сватове – Кремінна – Рубіжне – Сєвєродонецьк.
“Саме зараз ми можемо спостерігати, що Збройні Сили України по деяких локаціях на цій трасі вже мають повний вогневий контроль. Мають вогневий вплив, що значно ускладнює для росіян переміщення сил і засобів цією трасою”, – пояснює військовий оглядач.
Також, зазначає експерт, поки немає фізичного контролю траси. Втім, просування ЗСУ та звільнення населених пунктів вказують, що невдовзі траса буде перерізаною.
Відтак оглядач групи “Інформаційний спротив” вважає, що на Луганщині повторюється сценарій Харківщини, коли було перерізано ключову транспортну артерію, а контрнаступ після цього просувався надзвичайно швидкими темпами.
Так само буде й на Луганщині. Коли буде перерізана ця траса, буде зменшення постачання в південному напрямку, буде невеличка пауза. Щоб цей дефіцит боєкомплекту й поповнення підрозділів був більш відчутним,
– розповідає Олександр Коваленко.
Тоді ми й побачимо пришвидшення процесу деокупації захопленої росіянами Луганської області.