Наразі в мережі активно обговорюється два напрямки на фронті: це так званий Мелітопольський напрямок та Бердянський напрямок.
Проте, варто розуміти, що це не означає, що й на інших напрямках наші війська не можуть створити загрозу для противника. Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський в інтерв’ю одному українському ЗМІ.
«Потрібно розуміти, що комплексна взаємодія — завдання вогневих ударів і просування з використанням бронетехніки — є класичною військовою операцією, особливо в степових районах саме Запорізької області. Роботине — це дуже важливий пункт, і друга ключова точка — це Вербове, тобто саме тут ЗСУ теж вже підходять практично вже до ворожої оборони у напрямку Токмака.
І саме взаємодія сухопутних підрозділів і тих дій артилерії та інших вогневих засобів, які на сьогоднішній день використовуються досить активно, говорить про те, що ми на таких ділянках можемо здійснювати такий серйозний тиск, і супротивник, незважаючи на запекле протистояння, не може нічого зробити, змушений знову, як і у випадку з нашим Бердянським напрямком, із Донецької області кидати нові та нові підрозділи», — заявив Сергій Грабський.
За його словами, саме тут противник стикається з цікавою колізією: він не розуміє, на якому напрямку зосередження основних зусиль ЗСУ, де все ж таки українці здійснюватимуть масований прорив.
«Роботине та Урожайне на сьогоднішній день є двома медійними маркерами, на яких розгортаються активні бойові дії, які видно всім, і все це дуже жваво обговорюють. Як ситуація розгортатиметься — тут противнику знову не позаздриш, бо не Роботиним єдиним і не Урожайним єдиним зараз живе південний фронт, є й інші напрями», — додав експерт.
Зазначимо, що контрнаступ на початку літа потягнув за собою, нажаль, немалі втрати, тож тепер акцент робиться на пригніченні ворога артилерією, безпілотниками та радіоелектронною боротьбою.
Про це пише видання The Economist.
«Ми більше не плануємо операції, які передбачають великі втрати. Зараз акцент робиться на приниженні ворога: артилерія, безпілотники, радіоелектронна боротьба і так далі», — каже неназваний співрозмовник видання.
Керівництво України наразі засмучено тим, що західна техніка досі не надійшла в обіцяній кількості, пише The Economist. Двозначність серед союзників щодо постачання новішої зброї для України та перспектива переобрання у США президентом Дональда Трампа наступного року «додали українцям тривоги».
З посиланням на джерела у Генштабі видання зазначає, що Україна отримала лише 60 танків Leopard попри обіцяні сотні. Транспортних засобів для розмінування також особливо мало.
«У нас просто немає ресурсів для лобових атак, про які нас закликає Захід», — наголошує співрозмовник.
Відсутність повітряного прикриття — ще одна складність. Джерело додає, що українська армія завжди усвідомлювала складність прориву російських мінно-вибухових загороджень і ліній оборони без переваги в повітрі. Саме через це військове керівництво відкладало контрнаступ так довго, як тільки могло.
Після початку у червні, коли дві бригади, підготовлені на Заході, втратили на мінних полях надмірну кількість людей і техніки, первинні плани були скориговані. З того моменту Україна надала пріоритет збереженню своєї армії.
Також повідомляється, що наразі ЗСУ домоглися важливих успіхів на південному фронті і, можливо, прорвали достатню кількість мінних полів, для того щоб дістатися до першої з трьох ліній російських оборони. Проте, варто розуміти, що через два з половиною місяці Україна все ще далека від досягнення стратегічної мети – наблизитися до Азовського моря і перерізати росії сухопутний коридор до Криму.