Навколо сім’ї львівського підприємця Ігоря Гринкевича розгортається корупційний скандал, який в даний час знаходиться на стадії розслідування. Подібні ситуації корупційних порушень викликають взагалі тільки відразу та несхвалення.
Про це заявив радник голови ОПУ Михайло Подоляк. Він зауважив, хотілося б, щоб рішення щодо корупціонерів приймали швидше.
«Дуже добре, що про це говорять, проводять розслідування, відповідні санкції накладають, юридичні санкції. Треба все-таки дотримуватись юридичного процесу. На жаль. Бо хотілося б жорсткіше і швидше приймати відповідні рішення щодо подібного типу корупції чи навіть мародерства», – наголосив він.
Михайло Подоляк висловив думку, що суспільство не обмежується просто затриманням корупціонерів. Він вважає, що необхідно призначати арешти, утримувати осіб у СІЗО, проводити швидке розглядання справ та належним чином карати цих осіб максимальними строками ув’язнення. Такий підхід, за його словами, внесе елемент справедливості в боротьбу з корупцією.
«Хтось віддає все, втрачає все, робить це свідомо, іде на передній край чи працює в тилу, максимально донатить. А хтось мало того, що грабує ЗСУ, так ще й маніфестує це. Тобто показує розкішний образ життя в соціальних мережах. І це неправильно», – наголосив він.
Насправді, Гринкевич — не єдиний корупціонер в Україні. Зараз СБУ, Нацполіція, ДБР і прокуратура активно займаються боротьбою з корупцією. Здійснюються затримання, фіксація фактів порушень, відкриття кримінальних справ.
Однак, оскільки корупційні схеми працювали протягом 30 років, викорінити це явище в один момент стає неможливою задачею. Проте процес боротьби з корупцією активно розвивається.
«Ми можемо жорстко за це карати, отримувати конкретні слідчі дії. Юридичні процеси з фіксацією великих термінів для людей подібного типу будуть означати, що люди вірять в державу. Поступово відновити довіру до держави можна тільки конкретикою. Не піаром, не проговоренням банальних речей про те, що не треба толерувати корупцію», – переконаний радник голови ОПУ.