Ще місяць ЗСУ доведеться поступатись і десь здавати населені пункти армії РФ. Але потім Україна почне виходити на високі показники військового та економічного виснаження Росії, яка, залежно від градієнта цього виснаження, може прийти до думки про необхідність проведення мирних переговорів у вересні. Таку думку висловив азербайджанський військовий аналітик Агіль Рустамзаде.
Експерт підкреслив, що його прогноз щодо виснаження армії РФ виправдається у тому випадку, якщо Україна активно випускатиме дрони, артилерійські снаряди, отримає системи ППО і ефективно захищатиметься і завдаватиме ударів.
«Але чудес цього року чекати не потрібно, – сказав Рустамзаде. – Ви ж бачите, що емоційні гойдалки нічого доброго не зробили з психічним станом населення. «Завтра Крим візьмемо», а в результаті війна довга, яка призвела до психологічної втоми населення, тому я не прихильник того, щоб людей вводити в якісь нездійсненні мрії».
За словами аналітика, російська армія протягом двох-трьох місяців воюватиме з такою ж інтенсивністю, як і зараз. Якийсь час вона триматиме плато, тобто не провалюватиметься, але й не матиме можливості збільшити свої бойові можливості.
«РФ може збільшити кількість людей, але солдатів… Це ж не бойова одиниця. Навіть у Першу світову війну були танки і гармати. Солдати самі по собі не воюють, а у них (росіян) практично не залишилося радянського доробку артилерії, тому яких або кардинальних стрибків у зростанні бойових можливостей російської армії я на даний момент не бачу», – зазначив експерт.
Тим часом осійсько-українська війна триває, і армія РФ продовжує тиснути на позиції Сил оборони на більшості ділянок на передовій. Чи може ворог відкрити новий фронт і розпочати наступ на Харків — розповів ветеран АТО, військовий експерт Євген Дикий.
«Я поки що такої загрози не бачу. Але ключове тут – «поки що». Я не вважаю, що вони цього не зроблять. Але в найближчі тижні чи навіть місяці, я не бачу достатнього ресурсу. Я просто не бачу, ким це робити. Адже навпроти Харківщини зосереджено 35 тисяч людей. Це не та кількість, з якою треба іти на Харків», – сказав Дикий.
Він також додав, що наявність у РФ 35 тисяч військових на цьому напрямку – це певна гарантія того, що Україна не буде розпочинати нові рейди на території РФ.
«Адже вже були рейди на Бєлгородщину, Курщину, Брянщину. А нещодавно ще й додалася заява Кемерона про відсутність заборони бити по території РФ. Тож наразі це більше схоже на оборону Бєлгорода. Якби була цифра в 135 тисяч – інша історія, це було б схоже на ударне угруповування для атаки на велике місто», – сказав Дикий.
Загалом же, на думку експерта, для РФ наразі немає сенсу відкривати новий фронт на полі бою, оскільки вона має успіхи у Донецькій області.
«У них триває наступ на теперішньому фронті. У них немає сенсу розпорошувати сили на відкриття нових фронтів, коли не вирішені ключові задачі на цьому. І коли є шанс вирішити ці ключові задачі. У них зараз великі успіхи на Покровському напрямку, для них є сенс ці успіхи реалізовувати. І, скоріше за все, битва за Покровськ от-от почнеться», – пояснив Дикий.
Тим часом Росія посилює своє угруповання військ на півночі (на Сіверському і Слобожанському напрямках) перед початком великого наступу на сході, розповів військовий експерт Олег Жданов.
За його словами, в Курську і Брянську області прибувають військові ешелони.
«Кількість перекинутих військ доволі невелика — у межах 3,5 тисяч. Перекидається кілька батальйонів, кілька артилерійських дивізіонів. Загалом угруповання військ на Сіверському і Слобожанському напрямках може налічувати близько 48-49 тисяч військовослужбовців від кордону Білорусі до кордону з Луганською областю. Імовірно перегрупування вони можуть закінчити до 9-10 травня», — зазначив експерт.