МВС

Шахраї здійснювали збір пожертвувань для так званих "благодійних фондів" або представлялися учасниками АТО і просили кошти на лікування за кордоном.


Про це на запит ЗМІ повідомили в Департаменті комунікації Міністерства внутрішніх справ України, передає Корупція.інфо з посиланням на УНН.

У МВС зазначили, що у провадженні органів внутрішніх справ України перебуває 21 кримінальне провадження за фактами збору коштів волонтерами нібито на потреби воїнів АТО або їх сімей.

"Зокрема, такі факти зареєстровані в м.Києві – 6, в Херсонській – 4, Волинській, Запорізькій, і Миколаївській – по 2, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Одеській та Полтавській – по одному", – повідомили в Департаменті комунікації МВС України .

Як додали в Департаменті, одне з виробництв уже направлено до суду з обвинувачувальним актом, трьом особам повідомили про підозру, в 9-ти – досудове розслідування триває і 8 кримінальних проваджень закриті на підставі п.1,2 ч.1 ст. 284 КПК України.

У той же час, за інформацією слідчого управління ГУМВС України в м Києві протягом 2014-2015 років в органах внутрішніх справ міста зареєстровано 61 заяву та повідомлення громадян про факти шахрайських дій осіб і організацій.

"За цими зверненнями відомості внесені в ЕРДР і проводиться досудове розслідування (у Голосіївському та Дарницькому, Шевченківському районах – по 1 кримінальній виробництву, Дніпровському – 2 по 46 зверненнях громадян, і лінійному управлінні в метрополітені – 1 по 12 зверненням громадян)", – повідомили в Департаменті.

В МВС надали назви так званих "благодійних фондів", які займалися шахрайським збором коштів.

"Як правило, невстановлені особи, які діяли від імені волонтерів, вказували, що вони є представниками благодійних фондів чи організацій таких як:" Дитячі долоні "," Сильні люди "," Знедолені діти "," У ритмі серця "," Дев'ять життів " , "Людський промінь світла", "Спілка матерів", "Опора, Віра, Любов" і т.д. і від імені цих організацій або фондів здійснювали збір пожертвувань або представлялися учасниками АТО і просили кошти на лікування за кордоном ", – повідомили в Департаменті комунікацій.

Відповідно до законодавства України, дії осіб, що представляються волонтерами та займаються збором коштів на нібито необхідності воїнів АТО або їх сімей, можуть кваліфікуватися за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. За скоєння цього злочину передбачено кримінальну відповідальність від штрафу до позбавлення волі на строк до 12 років, повідомили в МВС