корупція корупція

У студії Телеканалу новин "24" – експерт Центру протидії корупції Тетяна Шевчук.

Конфіскація майна чиновників

– Щоби гроші повернулися, потрібен вирок суду. Поки ми не бачимо жодної справи, переданої до суду.

Яценюк можливо злукавив щодо того, що буде прийнятий закон про конфіскацію майна чиновників.

– Теперішній кримінальний кодекс дозволяє конфіскувати майно корупціонерів. Сьогодні у нас двояка ситуація: арештувати можна майно лише підозрюваного, тому можновладці так радісно переписують майно на своїх родичів. А конфіскувати майно третіх осіб можна лише за умови доведення, що воно було здобуте злочинним шляхом,

Реєстр корупціонерів

– Слідчі ГПУ або МВС витрачають місяці, щоби встановити приналежність майна конкретній особі, хоча, насправді, це справа кількох кліків, якщо мати доступ до реєстру. Тому це пришвидшить слідство і відповідно наблизить до конфіскації майна.

– Цей реєстр існував багато років і лише зараз громада звернула увагу, що ним не можливо користуватись. Виявилось, що там 10 тисяч корупціонерів, але це чиновники низької ланки, тобто там ви не знайдете одіозних суддів, прокурорів, керівників органів. і там переважно – адміністративні правопорушення. Там немає гучних справ.

Але поки правоохоронна система не працює, поки ми не бачимо вироки судів – цей реєстр нам нічим не допоможе.

Дійсні статки чиновників

– Новий закон про протидію корупції передбачає створення спеціальної національної агенції запобігання корупції, яка буде приймати всі декларації і вести єдиний реєстр декларацій.

Зараз є дуже багато проблем зі створення цієї агенції і в першу чергу, її блокує сам Кабмін.

24 канал