Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Ринкевичс пропонує використати усі заморожені за кордоном активи РФ на післявоєнну відбудову України.

Про це Ринкевичс написав у понеділок у своєму Twitter.

“Усі заморожені російські активи як держави, так і приватних осіб мають бути використані для повоєнного відновлення України”, – запропонував міністр.

Нагадаємо, прем’єр Польщі Матеуш Моравецький збирається обговорити з опозицією питання конфіскації російського майна у країні.

“У нас трохи є такого майна. З одного боку, у нас є конституційні обмеження на таку акцію, пов’язані з правами власності, а з іншого – все більше поляків не розуміють, чому, якщо італійці конфіскують яхти російських олігархів, ми не можемо проводити такі дії в нашій країні”, – зазначив Моравецький. “Ми хочемо реалізувати це через Сейм і вирішили, що до цього процесу має бути залучена опозиція”, – додав глава польського уряду.

Він наголосив, що в Польщі є російська нерухомість і фінансові активи, тобто акції компаній, які Польща має заморозити. “У будь-якому випадку наш табір рішуче за це”, – сказав Моравецький.

Варто також наголосити, що Франція після початку війни в Україні заблокувала активів російських олігархів на майже 850 мільйонів євро.

“Ми заблокували… 150 мільйонів євро особистих рахунків, кредитних ліній у Франції, у французьких установах”, – зазначив міністр економіки та фінансів Бруно Ле Мер.

Крім того, за його словами, на території Франції заблоковано нерухомість на суму 539 мільйонів євро, що відповідає приблизно тридцяти об’єктам чи квартирам. Також  заблоковані дві яхти за 150 мільйонів євро, уточнив міністр.

“Всього це майже 850 мільйонів євро майна, активів російських олігархів, які були знерухомлені на території Франції”, – зазначив Ле Мер.  “Санкції завдають шкоди Росії, завдають шкоди російській державі, завдають шкоди Владіміру Путіну”, – додав міністр, наголосивши також на замороженні коштів Центрального банку Росії на суму 22 млрд євро.

Санкції всього світу на тлі широкомасштабного вторгнення нищівною силою б’ють по економіці Російської Федерації. З кожним днем подібних обмежень стає все більше. Так, нещодавно заступник радника з національної безпеки США Даліп Сінгх заявив, що у Сполучених Штатів є можливість більше розширити санкції проти Росії.

“Ми можемо розширити наші санкції. Вжити заходів, вжити санкцій, які ми вже застосували, застосувати їх проти більшої кількості цілей. Застосувати їх до більшої кількості секторів”, – сказав він. “Більше банків, більше секторів, яких ми не торкнулися” – уточнив Сінгх.