Сполучені Штати Америки поставляють Україні безпілотники, які схожі на іранські дрони-камікадзе. Тож ЗСУ можуть атакувати територію Криму, оскільки на окуповані території не поширюються обмеження на використання озброєння від західних партнерів. Крім того, захисники можуть використати безпілотник українського виробництва для ударів по Москві.

Таку думку висловив військовий експерт Юрій Федоров під час спілкування з російським опозиціонером та правозахисником Марком Фейгіном.

“В Україну з США поставляються безпілотники під назвою Switch Blade 600 – це безпілотник-камікадзе, приблизно такий же за призначенням, як і Shahed 136. Він просто падає разом з вибухівкою, не скидає боєприпасів, а разом з вибухівкою пікірує на ціль та її знищує”, – зазначив експерт.

Крім того, за його словами, Україна також має власні технології з виготовлення безпілотників.

“Найскладніша штука в безпілотнику – це система наведення. У Харкові є дуже хороший центр розробки систем наведення, який практично забезпечував всі радянські ракети. Там збереглася технології, зберігся інтелектуальний потенціал, тобто люди, які вміють все це робити, всім цим займатися. Таким чином, 40-50 кілограм вибухівки можуть бути доставлені на досить велику відстань. Безпілотник, навіть примітивний Shahed 136, в тактико-технічних даних якого вказано від 1000 до 1500 кілометрів, може долетіти до Москви”, – пояснив Федоров.

Військовий експерт додав, що навіть любитель може завантажити карту з цілями в безпілотник, тому можливо все.