Генеральний прокурор Ірина Венедіктова пояснила, чому призначила одного з колишніх керівників ГПУ Святослава Піскуна своїм радником.
Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
“Найцінніше, що є у людини, – це досвід. Негативний і позитивний, підйоми і падіння і знов підйоми. І, коли людина десятиліттями в професії, залишається соціально активною та за нею ідуть колективи, – вона ефективна. Тому я безмежно вдячна всім “реформаторам” і “активістам” за поради і бачення моїх заступників і радників з новими обличчями – мабуть, їх треба брати відразу ж з пологових будинків”, – іронізує генпрокурор.
Вона наголосила, що “і лікарі, і вчителі, і правоохоронці працюють при різних президентах”.
«Щодо часів різних президентів і «їхніх» прокурорів – і лікарі і вчителя і правоохоронці працюють при різних президентах. Це люди систем. І вони працюють на державу в межах, встановлених законом, виконуючи свої функції. Не плутайте їх з політиками», — написала генпрокурорка.
Найцінніше, що є у людини, – це досвід. Негативний і позитивний, підйоми і падіння і знов підйоми. І, коли людина…
Опубликовано Irina Venediktova Четверг, 30 июля 2020 г.
Святослав Піскун працював генпрокурором тричі: у 2002—2003 роках, у 2004—2005 роках та у квітні-травні 2007 року. Двічі Піскун був і народним депутатом України від Партії регіонів. У 2016 році став головою Союзу юристів України.
Відзначимо, що команда російського президента Володимира Путіна продовжує терор українців в окупованому Криму, на що не збирається закривати очі українська влада. Офіс генерального прокурора України звернувся до Міжнародного кримінального суду з інформаційним повідомленням про порушення прав власності на українському півострові з боку окупантів.
У повідомленні зазначено, що за шість років окупації тисячі кримчан позбулися земельних ділянок та житла, що є грубим порушенням Четвертої Женевської Конвенції 1949 року і може кваліфікуватися як військовий злочин.
“Офіс генерального прокурора направив восьме повідомлення в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду, що стосується масштабних і системних порушень країною-агресором прав власності на тимчасово окупованій території півострова Крим”, — йдеться в повідомленні.
Відзначається, що прокуратура АРК спільно з правозахисною неурядовою громадською організацією “Регіональний центр прав людини” на основі моніторингу сайтів окупаційних судів, незаконно створених РФ на українському півострові, проаналізували майже 9,5 тисяч незаконних “судових рішень” окупантів.
Під час вивчення матеріалів було виявлено, що із загальної кількості постраждалих у 3 тисячі 712 осіб було незаконно вилучено земельні ділянки, а у 250 — руйнування нерухомості
Правозахисники відзначають, що число постраждалих від незаконних дій окупантів зростає щодня.