У стратегічному масштабі Україна виграє цю війну. У політичному контексті ми її вже виграли, Росія вже програла. У воєнному плані ми зараз перебуваємо посередині цієї війни.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов на своєму YouTube-каналі.

За його словами, російська Федерація уже не може наступати, а Україна ще не може наступати. Ми досягнули паритету. Хоча це також можна віднести до наших перемог, до того ж це велика перемога – “другу армію світу”, таку навалу зупинити і змусити їх перейти фактично до стратегічної оборони.

Жданов наголосив, що вже тиждень фронт стоїть і не рухається.

“Так, є окремі штурмові дії окремими групами та підрозділами. Вони вже батальйонами не ходять в атаку, а лише ротами і взводами, або диверсійно-розвідувальними групами. Також намагаються дистанційно завдавати поразок, де є можливість. Але загалом фронт уже тиждень стоїть і не рухається в жодному напрямку”, – зазначив він.

Військовий експерт попереджає, що на Україну ще чекає найскладніша частина війни.

“Але в будь-якому контексті ми виграємо цю війну. У воєнному сенсі на нас чекає ще найскладніша частина війни – це звільнення наших територій, вихід на державний кордон 1991 року. Найскладніше – бо наступати завжди набагато складніше, ніж оборонятися. Ми перемагаємо, але для перемоги потрібно ще буде багато-багато попрацювати”, – підсумував він.

Зауважимо, через виснаження людського ресурсу Бурятії, Туви, республік Кавказу та інших “неблагополучних” регіонів РФ, у Кремлі розпорядилися розпочати мобілізацію в центральних областях: Московській та Ленінградській.

Про це розповіли в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

За даними ГУР, керівниками мобілізаційних кампаній призначили очільників відповідних областей.

“Основа мобілізаційних заходів – широка рекламна кампанія, яка включає в себе агітацію на основних телеканалах, радіо, в Інтернеті та друкованих ЗМІ. Чоловікам призовного віку пропонується підписати контракти “добровольців” на строк від 3-х до 12-ти місяців. Основна мотивація – підвищене грошове забезпечення. Кандидатам обіцяють зарплатню у розмірі до 240 000 руб., яка перераховується на спеціальну банківську картку від військкомату. На час навчання і простою – 30 000-45 000 руб.”, – йдеться в повідомленні пресслужби розвідки.

Контракт підписують після проходження психологічних тестів, заповнення анкети, а також проходження військово-лікарської комісії.

В ГУР зауважили – зі слів “вербувальників”, комісію проводять умовно. Насправді мобілізовують усіх охочих, навіть тих, хто має категорію “В” у військовому квитку (обмежено придатні).

Наразі основна частина охочих поповнити лави росармії укладає контракти на базі військової частини 73621 в Одинцово (мікрорайон Баковка, Московська область).

“Після підписання контракту проводиться підготовка контрактників від 10 днів до місяця. Головну увагу зосереджено на підготовці екіпажів танків Т-72Б3. Надалі новоспечених “контрактників” відправляють в 56-й центр підготовки молодших спеціалістів мотострілецьких військ (в/ч 71717), який знаходиться в Сертолово ленінградській обл., для проходження поглибленої підготовки”, – додали в розвідці.

Нагадаємо, нині в ГУР також повідомляли, що військовий контингент Росії, розміщений в Казахстані, відмовляється повертатися до місць постійної дислокації. Солдати не хочуть воювати в Україні.

Тим часом у Сватовому на тимчасово окупованій росіянами Луганщині оголосили про початок загальної мобілізації. Окупаційна влада планує провести заходи у два етапи. Спершу мобілізовуватимуть власників паспортів “ЛНР” і РФ. Тоді візьмуться за решту чоловіків віком від 18 до 65 років.