Простір між Маріуполем та Донецьком за умовно прямою лінією від Волновахи до Новоазовська є чудовим напрямком для удару з подальшим розрізанням угруповання ворога.

Про це в одному з інтерв’ю сказав військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, можна кинути певні військові сили на прорив, щоб вийти до Новоазовська, відрізавши північне та південне угруповання військ противника.

Другий можливий напрямок – це удар уздовж узбережжя Азовського моря. Але воно складніше, адже на цьому шляху ЗСУ мають звільнити Маріуполь, який окупанти поступово перетворюють на військову базу.

“Якщо говорити про напрямок через Волноваху, то на територіях між Маріуполем та Донецьком в бік Новоазовська немає великих угруповань військ противника та потужних оборонних укріплень ворога. Росіяни не готувались там до оборони. Сьогодні вони кинулись зводити оборонні укріплення навколо Маріуполя”, – каже Олег Жданов.

Але, за його словами, на тих прикордонних територіях є резерви ворога. У Новошахтинську є велика військова база ворога, на якій дислокується 150 мотострілецька дивізія. Це найновіша дивізія зс рф, яка стала в стрій лише у 2019 році. Там же дислокується 11 Кінгісепська інженерна бригада, і там же – база зберігання.

“Через Новошахтинськ, до речі, колись перевозили танки Т-62, які йшли на експорт. Тому там є військові об’єкти, але немає лінії оборони”, – каже Жданов.

За словами Олега Жданова, який би напрямок для наступу не було б обрано, ЗСУ мають продовжувати завдавати ударів по скупченнях сил ворога та військовим об’єктам в окупованому Криму. Хоча, на думку Жданова, навряд чи окупанти тікатимуть в Крим, адже так званий Кримський міст не працює повноцінно.

Основні вантажі йдуть поромом через Керченську протоку. І дуже повільно, бо погодні умови геть цьому не сприяють. Тому основні сили росіян відступатимуть саме на Мелітополь-Новоазовськ.

“Це боротьба за взяття в оточення сил ворога. Вона триває з березня минулого року. Але наразі, на жаль, ЗСУ не вдалося вирішити це завдання. Як ми неодноразово бачили, окупанти встигають вчиняти “жести доброї волі”, тікаючи з позицій”, – каже Жданов.

Водночас керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович упевнений, що Кремль намагатиметься максимально наситити свої окупаційні війська новомобілізованими. Сподіваючись за допомогою цього, по суті, гарматного м’яса, переламати ситуацію на полі бою.

Путінському режиму вкрай потрібен хоч якийсь військовий успіх, наголошує експерт. Як для посилення внутрішніх позицій, так і для виходу на мирні переговори, виходячи з нового стану справ (успішного для РФ, як сподіваються в Кремлі).

“Наступ можливий як найближчим часом, так і наприкінці зими – на початку весни. Одне не викликає сумніву – ніхто в російській владі не думатиме про кількість загиблих. Їй важливо досягти хоч якогось позитивного для себе ефекту. У свою чергу головне завдання України (і ми це бачимо за заявами президента, представників Генштабу) – підготуватися до можливого наступу РФ на різних фронтах. І при цьому планувати самим контрнаступальні дії. Про них зараз мало говорять – через об’єктивні причини (щоб не видавати ворогові можливі напрямки завдання ударів). “