Генерал армії України, екс-глава Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж заявив, що в Бахмуті у росіян становище плачевне.

«Насамперед слід сказати, що ми йти в лобову атаку на Бахмут не будемо. Ми проводитимемо операцію на флангах – ця стратегія продовжує зараз розвиватися, це і на півдні, і на півночі Бахмуту. У цій ситуації ми не тільки просуваємось, але ми саме повертаємо нові висоти. Це перша складова, яка саме показує, що ворог потрапив у півоточення», – каже Маломуж.

Він зазначив, що окупанти можуть вийти із міста, бо його утримувати важко.

«Ворог втрачає моральний дух, там їх намагаються у будь-який спосіб утримати чи підкріпити якимись засобами. Але ми вже освоїли тактику знищення резерву, що вони підтягують на конкретний напрямок. Ось ми зараз так працюємо. Ми якраз проводимо контрнаступальні операції тактичного рівня та увагу противника на себе відволікаємо на Бахмутському, Мар’їнському, Лиманському, Авдіївському напрямах», – сказав Маломуж.

На думку генерала, Бахмут став майданчиком, на якому окупанти потрапляють під вогонь ЗСУ. До міста дістають і гаубиці, і ракетні системи.

«Бахмут був символом хоч якихось успіхів окупантів. Але тепер ми їх знищуємо. Тому росіяни мають перспективу втратити Бахмут. Вже є дані розвідки, що вони тікатимуть із міста, складатимуть його», – зазначив Маломуж.

За словами Маломужа, зараз армія РФ більшою мірою зайнята боями на півдні України, оскільки на цьому напрямку українські війська створюють умови для звільнення окупованих територій Запорізької, Херсонської областей і Криму.

Для Росії зараз утримати Південний напрямок стало важливіше, ніж Східний.

“Бахмут — це для РФ військово-політичний символ, а південь — реальний провал усієї стратегії війни, тому на цей напрямок Росія кидає всі сили. Росіяни там створили три лінії оборони. Ми, звичайно, не штурмуємо в лоб, поступово відпрацьовуємо заходи по флангах, у певній ситуації йдемо по тилах, якщо це диверсійні операції”, — розповів Маломуж.

Він зауважив, що Сили оборони України поступово просуваються на Таврійському, Бердянському та Мелітопольському напрямках.

“Росія туди перекинула війська навіть зі сходу — Донецької та Луганської областей. Буквально два дні поспіль кидають усе, що можна. Але, в будь-якому разі, ми як відбиваємося, так і далі рухаємося. Росіяни заявляли про те, що начебто були якісь нові просування російських військ до цих напрямків, але і їх практично немає”, — наголосив генерал армії України.

Маломуж звернув увагу, що росіяни дуже сильно замінували територію, але Україна буквально щодня отримує засоби для розмінування та очищає цілі сектори від вибухових речовин.

“Це дозволяє нам іти танками, БТР, САУ і живою силою. Така тактика дуже ефективно працює. З іншого боку, так весь формат завширшки десь 400 кілометрів росіяни не охопили трьома лініями укріплень, є дірки, є слабкі місця, ми їх знаємо, намацали, далі рухаємося”, — повідомив він.

Аналітики ISW резюмували, що попри потужну оборону РФ на півдні України, її можливо пробити.

Вони додали, що окупантам, імовірно, доведеться відступити на підготовлені оборонні позиції без значної підтримки з боку оперативних резервів, якщо українські сили досягнуть оперативного прориву.

“Відхід у контакті є надзвичайно складним військовим завданням, і незрозуміло, чи зможуть російські сили, які перебувають у контакті, успішно відійти від своїх перших рубежів до інших підготовлених рубежів у належному порядку, особливо якщо ці сили — і сили позаду них в ешелонах — зношені та не підтримуються”, – резюмували фахівці.