20150812164326

«ВіЕс Банк намагався захопити приміщення «Спортлайфу», налякавши відвідувачів охороною з автоматами.

Новину передає Корупція.Інфо, з посиланням на PRESS-ЦЕНТР.Інцидент трапився о 16.00 на вулиці Зубрівській. Невідомі особи, близько 15 чоловік, під’їхавши чорним мікроавтобусом до входу фізкультурно-оздоровчого комплексу «Спортлайф», зрізали колодки на воротах технічних приміщень. Територію оточили працівники ДСО і, погрожуючи автоматами, вимагали від працівників спорткомплексу віддати їм ключі від приміщення, яке начебто перейшло у іншу власність. На підмогу керівництво «Спортлайфу» викликало громадських активістів. У цей час у залах та басейні було багато людей, у тому числі і дітей.– Напад був здійснений людьми дочірнього підприємства «Сбербанку Росії» – «ВіЕс Банк», – говорить громадський активіст Іван Спринський.

– Це було рейдерське захоплення, пояснень ніхто жодних не давав. Інцидент ледве вдалося владнати.

 

 

Інвестор підприємства, котрому належить приміщення «Спортлайфу», Віталій Ломакович назвав ці події «поверненням у 90-ті». Мовляв, саме таким методом «ВіЕс Банк» намагається вирішити конфлікт з клієнтом. Тобто, з ними.– У 2013 році наше підприємство отримало у цьому банку кредит 2 мільйони 630 тисяч доларів, – розповідає Віталій Ломакович. – Ми вчасно виплачували, навіть кілька місяців наперед віддавали тіло кредиту. Однак у березні цього року, коли почалися коливання курсу валют, виникла складна економічна ситуація. Ми тимчасово припинило виплачувати борг. Залишалося виплатити 1 млн. 860 тисяч доларів. Причому, згідно з договором, це ми мали б платити до 2019 року!

 

За словами інвестора, вони кілька разів зверталися до банку з проханням переглянути умови кредитування. Але відповідь була категорична – платіть і все.– Інші банки йдуть назустріч клієнту, самі пропонують реструктуризацію кредиту, а «ВіЕс Банк» погодився лише на переговори, – говорить інвестор. – Крім того, подав до суду щодо трьох видів стягнень, скасував заборони на арешт та відчуження майна, а також – наше право власності на приміщення.За словами Віталія Ломаковича, 10 серпня «ВіЕс Банк» на підставі недійсного права власності уклав договір із Державною службою охорони, працівники якої разом із невідомими особами і захопили частину приміщень будівлі на вул. Зубрівській, 38. Причому, зробили вони це за годину до запланованої зустрічі з банкірами, на якій і мали вирішити всі проблеми.– Просто банк країни-агресора Росії займається рейдерством у Львові! Путін не може виграти війну на сході України, то вирішив робити це таким чином у Львові? – емоційно додав інвестор. – Це повернення у 90-ті! Справа у тому, що на кону стоять 5 мільйонів доларів – саме стільки цей банк може отримати від продажу захоплених приміщень.

 

Зараз власник приміщення спортклубу звернувся до прокуратури та у міліцію, описавши у деталях всю схему захоплення приміщення.Керівництво «Спортлайфу» стверджує, що зараз клуб працює і відвідувачам нічого боятися. 

А Державна служба охорони обіцяє перевірити законність документів, на основі яких вклала договір з банком про охорону приміщення.Мирослава ЯРЕМКІВ.

 

Фото та відео ГО «Рабів до раю не пускають»