Телефонні аферисти не втомлюються вигадувати нові способи красти гроші.

Цього разу зловмисники не намагаються дізнатися номери та паролі.

Аферисти придумали новий і нестандартний спосіб телефонного шахрайства.

Зловмисники в телефонній розмові представляються співробітниками банку, однак не вимагають розповісти конфіденційні дані банківських карт.

Зокрема, аферисти заявляють, що кредитна організація дізналася про спробу несанкціоновано вивести кошти з рахунку в іншому регіоні.

Вони повідомляють, що заблокували спробу списання грошей, і пропонують звірити пристрої, які мають доступ до особистого кабінету. Далі шахраї дізнаються, чи користується клієнт операційною системою Android або IOS.

Згодом зловмисники пропонують допомогти відключити систему, якою не користується клієнт за допомогою програми делегування доступу Teamviewer.

Програма “дозволяє підключитися сторонній людині і зробити будь-яку операцію від вашого імені”. Для цього шахраям необхідний ID користувача, за допомогою якого вони зможуть підключитися до смартфону і заволодіти конфіденційною інформацією.

“В даному випадку довести спробу несанкціонованого злому буде вкрай складно або взагалі неможливо. Адже ви добровільно надали доступ”, – резюмували журналісти.

Правоохоронці попереджають громадян про різні способи телефонних та електронних шахрайств. Ось найпоширеніші з них. Вам повідомляють про блокування вашої кредитної картки (телефону, комп’ютера) і просять повідомити пін-код. Вам повідомляють про виграш в лотерею (в яку ви не грали).

Фахівці рекомендують нікому не називати свій пін-код. А щоб розблокувати картку, телефон або комп’ютер, слід самому звертатися до адміністратора. І ще треба звернутися в поліцію.