У ГПУ трапився скандал через браковані бронежилетів. Їх відправили на повторну експертизу. Але прокурор, який курує справу, каже, що це затягне розслідування.

Про це повідомляє Insider. За їхніми даними, наказ про додаткову експертизу надійшов від генпрокурора Юрія Луценка. На виконання доручення він нібито дав два дні та пригрозив звільненнями.

Йдеться про партію з 11 тис бронежилетів, які закупили для Міністерства оборони. Як виявилося, їх можна легко пробити зі стрілецької зброї. Прокурора Середа, який в цій справі є процесуальним керівником, стверджує, що підстав закуповувати бронежилети взагалі не було, так як необхідну кількість було на складах.

Він підозрює, що на закупівлі, сума якої склала 176,2 млн грн, нажилися посадові особи Міноборони

Після того, як в лютому 2019 року тестування показало, що бронежилети не відповідають вимогам, їх відправили на експертизу. Її результатів ще немає, повідомляє видання.

Але незважаючи на це, за словами прокурора Середи, генпрокурор Юрій Луценко дав вказівку призначити експертизу в іншій установі. Причину цього не назвав. На думку процесуального керівника, це рішення дивне і необгрунтоване.

"Було виставлено ультиматум: або ви призначаєте експертизу, або ви будете звільнені. Мною ця вказівка була не виконана. На жаль, інші прокурори прийняли таке рішення, і матеріали завезли на експертизу. Це означає затягування розслідування на місяці", – сказав Середа, передає Insider.

У генпрокурора Юрія Луценка, за даними видання, цю ситуацію поки не коментують.