Повне перезавантаження кадрового складу митниці може стати системним рішенням для зупинки контрабанди.

Про це розповів заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук.

“Точних цифр про масштаби контрабанди сьогодні немає ні в кого. Порахувати її просто неможливо. З впевненістю можна сказати, що загальний обсяг бюджетних втрат сягає мільярди доларів щорічно. Скільки цих мільярдів – п’ять, сім чи десять – покаже час”, – розповів Гончарук.

За його словами, поданий президентом сигнал про старт боротьби з контрабандою налякав багатьох контрабандистів.

“В останні місяці ми з різних митниць отримували сигнали про те, що контрабанда зупинилась. Але, звісно, ми розуміємо, що це несистемне рішення і його недостатньо”, – сказав заступник голови Офісу президента.

На його думку, системним рішенням може бути повне перезавантаження кадрового складу митниці.

“Це головний фактор і перший крок, який потрібно зробити. Якщо на окремих митницях одна і та ж людина по десять років керує митницею, то можна скільки завгодно ставити експерименти по боротьбі з контрабандою і практикувати різні підходи, але в кінцевому результаті ці люди тебе переграють”, – сказав він.

“В даному випадку кадри вирішують дуже багато. Я дуже розраховую на те, що Максиму Нефьодову (очільник державної митної служби – ЕП) вдасться створити нову інституцію с хорошим кадровим складом”, – розповів Гончарук.